DeweloperzyNews

Nieoczywista architektura na przykładzie osiedli mieszkaniowych

Osiedla mieszkaniowe kojarzą się z budownictwem, które ma być funkcjonalne, lecz często staje się powtarzalne i banalne. Jednak przykłady ciekawych inwestycji z polskiej branży pokazują, że osiedle może być zarówno intrygującą, jak i użyteczną architekturą. Oto kilka przykładów nieoczywistych rozwiązań, które inspirują.

Ekologiczne rozwiązania i wysoki standard – inwestycja Błękitne Tarasy w Sianożętach blisko Ustronia Morskiego

Nie bez powodu inwestycja Błękitne Tarasy pojawiła się w zestawieniu Inwestycji Miesiąca Otodom w lipcu. Luksusowe apartamenty pozwalają na przebywanie blisko morza i życie w wysokim standardzie, co sprawia, że zyskują zainteresowanie wśród poszukujących. Z tego samego powodu deweloper zachęca klientów do inwestowania w apartamenty w celu przyszłego wynajmu. 

Inwestorzy zadbali o to, by infrastruktura Błękitnych Tarasów faktycznie odpowiadała twierdzeniom o wysokim standardzie. Niesamowity widok nie jest jedyną zaletą budynków – w kompleksie zaplanowano także SPA czy klub fitness.

Z konstrukcyjnego punktu widzenia ciekawe są systemy zastosowane w infrastrukturze budynków. Jednym z nich jest ogrzewanie 3THERMO: ergonomiczne, energooszczędne i ekologiczne. 3THERMO to innowacyjny system ogrzewania ściennego. Zapewnia oszczędność 40% energii wykorzystanej do ogrzania budynku. Twórcy technologii zastosowali ją także z myślą o osobach ze skłonnościami do alergii, ponieważ zapobiega ona gromadzeniu nieczystości i kurzu w powietrzu. 

Niewykluczone, że taki system ogrzewania będzie wkrótce wykorzystywany w wielu projektach branżowych. Niejeden deweloper dąży do zoptymalizowania budowy w zakresie ekologii, a dobry system grzewczy jest kluczowy dla ograniczenia emisji CO2.

Zobacz Błękitne Tarasy na Otodom.

Nowoczesność i minimalizm Osiedla Botaniczna – inwestycja od Nickel Development w Poznaniu

O wyjątkowym charakterze Osiedla Botaniczna świadczy nominacja inwestycji do konkursu im. Jana Baptysty Quadro w 2019 roku. Osiedle wybudowane przez Nickel Development jest zlokalizowane zarówno niedaleko centrum miasta, jak i w bliskiej odległości od terenów zielonych – a w szczególności ogrodu botanicznego i jeziora.

Nowoczesna i minimalistyczna forma elewacji sprawia, że osiedle Botaniczna estetycznie pasuje do otoczenia i nie zaburza urbanistycznych proporcji tamtej okolicy. Zostało tak zaplanowane, aby oferować mieszkańcom zrównoważoną infrastrukturę. Nie brakuje więc przestrzeni do zabawy dla dzieci i innych aktywności. Na osiedlu znajdują się standardowe mieszkania “pod klucz”, jak i bardziej luksusowe apartamenty.

Ogromną zaletą Botanicznej jest możliwość wyboru mieszkania z widokiem na pełną panoramę Poznania lub na tereny zielone, jak wspomniany ogród botaniczny. 

Mieszkanie w otoczeniu przyrody w Enklawie nad Jeziorem – inwestycja Energomontaż-Poznań w Tarnowie

Kolejna propozycja stworzona z myślą o wielbicielach terenów zielonych. Osiedle znajduje się pod Poznaniem, w wielkopolskim Tarnowie. Deweloper zlokalizował inwestycję w pobliżu sadów, łąk, pól i jeziora. To idealny model oferty dla tych klientów, którzy szukają rekomendacji lokalizacji z dala od miejskiego zgiełku, lecz z nowoczesnym sznytem. 

Wygłuszenie każdego budynku i konstrukcja domów zostały tak zaplanowana, aby spełniać oczekiwania osób szukających cichych i spokojnych przestrzeni. Domy mają tarasy i ogrody, a sama estetyka elewacji sprawia, że wizualnie nie rzucają się w oczy i mogą przypaść do gustu osobom, które lubią stonowane kompozycje. 

Do budowy wykorzystano między innymi naturalne drewno doskonale komponujące z roślinnym otoczeniem. Firma Energomontaż Poznań zaplanowała inwestycję nie tylko pod względem estetycznego dopasowania do natury, ale także ekologicznych rozwiązań w zakresie użytkowanych materiałów. Wybrano więc energooszczędny system ogrzewania czy trwałą, naturalną cegłę do muru zewnętrznego.

Czytaj o Enklawie nad Jeziorem w Otodom.

Inspiracja historią w Villi Jaśkowa Dolina – inwestycja Cordia w pobliżu Parku Jaśkowej Doliny w okolicach Gdańska

Deweloper Cordia postanowił wykorzystać historyczny charakter dzielnicy, w której rozpoczął swoją inwestycję. W okolicy znajduje się wiele budynków z XIX i początku XX wieku. Zamiast wtłaczać do dzielnicy konstrukcję o całkowicie modernistycznym stylu, stworzono projekt współgrający z sąsiadującym budownictwem. Nowoczesne technologie pomagają zapewnić komfort mieszkańcom, a jednocześnie wykorzystano to, co najlepsze z rozwiązań wynalezionych przez poprzednie pokolenia.

Villa Jaśkowa Dolina jest zlokalizowana w Pobliżu Parku Jaśkowej Doliny, dzięki czemu jest otoczona przyrodą, a mieszkańcy mogą cieszyć się odpoczynkiem na łonie natury. Co więcej, między budynkami zaplanowano przestrzeń na dodatkowy ogród, co nie tylko podnosi jakość estetyczną miejsca, ale także pomaga zapobiegać suszy. 

Sam deweloper ma wieloletnie doświadczenie budowania w różnych krajach Europy. Cordia realizowała inwestycje m.in. w Rumunii, Węgrzech czy Hiszpanii. Bogate portfolio i obecność na międzynarodowych rynkach pozwala im wykorzystać wiedzę do prowadzenia projektów, które cechuje nie tylko wysoki standard, ale również gwarancja bezpieczeństwa.

Sprawdź więcej informacji o Villi Jaśkowa Dolina na Otodom.

Tagi
Czytaj dalej

Powiązane artykuły

Back to top button

Jesteś agentem lub pośrednikiem?

Dołącz do:
https://www.facebook.com/groups/Otodom/

Zamknij