fbpx

Gdzie w tym roku spotkają się Liderzy Nieruchomości Otodom?

300 przedstawicieli najlepszych biur, które wezmą udział w konkursie Lidera Nieruchomości Otodom, zostanie zaproszonych na Galę. To już nie będzie Serock. Będzie bardziej prestiżowo, a dzięki temu, że odchodzimy od konwencji warsztatowej, atmosfera będzie bardziej podniosła, a i media będą bardziej zainteresowane tym wydarzeniem i Wami. Widzieliście może wręczenie Oscarów? 😉 Więcej o zmianie formuły powie Wam Monika Rudnicka.

Zmiany są dobre. Zmiany są potrzebne.

Nie od dzisiaj wiadomo, że człowiek generalnie nie lubi zmiany. Właściwie raczej dąży do stabilizacji, która daje mu swoiste poczucie bezpieczeństwa. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że zmiany są po prostu bardzo dobre. Pobudzają samorozwój, uczą nas nowych umiejętności, pozwalają na zdobywanie nowych kompetencji. Za każdym razem kiedy wyjdziemy z przysłowiowej strefy komfortu, i zrozumiemy, co się w niej dzieje, staje się ona naszym nowym komfortem, a granice naszego świata, w którym czujemy się dobrze się rozszerzają. 

Uchylę drzwi do naszej otodomowej kuchni i powiem Wam, że w pierwszym odruchu zespół Otodom był skonsternowany pomysłem zawieszenia Spotkania Liderów Nieruchomości. Ale wyjątkowo szybko też uznał to jako dużą szansę na wykorzystanie naszej energii i zasobów (tu wprost – budżetu marketingowego) na pójście poziom wyżej. A ten poziom wyżej, to zakrojone na szeroką skalę: medialną i organizacyjną działania promujące najlepsze marki pośredników w Polsce. Trudno odmówić temu zabiegowi logiki, nieprawdaż? 😉

Nie można stać w miejscu.

Od początku od kiedy z Wami jesteśmy na tym rynku, zależy nam na wzmacnianiu roli pośrednika. I nie jesteśmy tutaj gołosłowni, bo wprowadziliśmy szereg inicjatyw, które ten kierunek uwiarygadniają. Wystaczy wspomnieć Akademie Rozwoju Agenta, Spotkanie Liderów Nieruchomości, magazyn Agent Nieruchomości, Konkurs Lider Nieruchomości, oraz naszą świeżą inicjatywę Rada Doradczą Otodom.

I dalej bijemy w ten dzwon. Bo wierzymy, że rynek potrzebuje najlepszych ekspertów, aby mógł się dalej profesjonalizować. Widzimy dużą potrzebę pokazania, od czego jest pośrednik, jaką wartość oferuje, dlaczego warto z nim współpracować. W szczególności na obecnym ryku, kiedy ciężko jest pozyskać nieruchomości do sprzedaży, a mieszkania schodzą na tzw. pniu. 

I tak rok temu wystartowaliśmy pełną parą z konkursem Lider Nieruchomości. Chcieliśmy aby i poszukujący i sprzedający oraz wynajmujący wiedzieli z kim na swoim lokalnym rynku mają współpracować. Kto jest liderem w Mazowieckim, Pomorskim etc. Zaprosiliśmy profesjonalną agencję badawczą, która opracowała metodykę wyboru zwycięzcy, równiez w porozumieniu z Radą Doradczą Klientów Otodom. I poszło. Dostaliśmy od Was dużo informacji zwrotnej, co zadziałało, a co wg Was należy poprawić i kolejna edycja uwzględnia te uwagi. Ale reasumując, w naszej opinii, ale też laureatów, konkurs naprawdę sprawdził się rewelacyjnie. Umożliwił uczciwą promocję najlepszych agencji w regionie, ale też na arenie całej Polski. 

A teraz idziemy krok dalej. Konkursowi chcemy dodać rozmachu, rozgłosu, prestiżu i ważności. Zależy nam, żeby kontynuować działania, które nie są skierowane tylko do wewnątrz (patrz megainspiracyjny, ale jednak hermetyczny SLN), ale mocno na zewnątrz. Które odbiją się rozgłosem w całym kraju, ale przede wszystkim mocno, w regionach, w których działacie. Do tego potrzebna jest koncentracja: koncentracja uwagi, działań i wszystkich naszych zasobów. 

Gala Otodom to…

Czego możecie spodziewać się po konkursie w tym roku? Dużo nowości. Wyłonienia nowych laureatów, wręczenia nowych nagród, nowych planów mediowych, będa z nami nowe media współpracujące i nowi patroni... I w końcu wielka Gala w Warszawie, na którą zaprosimy największą listę gości i dziennikarzy, w historii imprez Otodom. To ma być pompa. To ma być hit, to ma być jakość. To ma być drogowskaz dla rynku z kim należy pracować.

Zgłoszenia przyjmujemy do końca lutego. Aż trywialnie byłoby pisać, że warto. To po prostu trzeba zrobić. Czekamy na Twoje zgłoszenie TUTAJ >>

Serdeczności,

Monika Rudnicka

PS. I cały czas jak zawsze jesteśmy wdzięczni za informację zwrotną od Was, za komentarze, za wskazówki, za obiekcje, za krytykę – konstruktywną 😉 . Będziemy je uwzględniać, jak się da na bieżąco lub w kolejnych miesiącach i edycjach konkursu.

Dorota Dwornik
Stanowisko w Otodom: Marketing Communications Specialist