DeweloperzyNews

3.9 miliona Realnych Użytkowników w Otodom w styczniu 2020 – najświeższy raport Gemius/PBI

Mamy to! Gemius/PBI opublikował kilka dni temu najświeższe dane przedstawiające liczbę realnych użytkowników za pierwszy miesiąc 2020 roku. Zobaczcie sami!

Dane pokazują nam, że w ostatnim miesiącu Otodom pobił rekord w liczbie odwiedzających Realnych Użytkowników, która wyniosła 3.9 miliona w styczniu 2020.

Źródło: Badanie PBI Gemius, styczeń 2020.

Skuteczna strategia marketingowa i szereg działań biznesowych znajduje odzwierciedlenie w liczbach.

Wyniki prezentują się bardzo dobrze na tle największych serwisów konkurencyjnych takich jak Gratka (kategoria nieruchomości) czy Morizon. Otodom jako jedyny z tej trójki wygenerował wzrost rok do roku i to na poziomie 4%, co jest bardzo trudnym zadaniem przy dotarciu do tak szerokiego grona widowni.

Źródło: Badanie PBI Gemius, styczeń 2020.

Dlaczego w Otodom publikujemy statystyki odnośnie liczby realnych użytkowników?

Staramy się zawsze powtarzać, że dane publikowane przez Gemius/PBI cieszą się w Polsce olbrzymim zaufaniem i jest to obecnie jedyny podmiot, który na taką skalę dostarcza informacje o tym ile użytkowników (ludzi, a nie ciasteczek, urządzeń, wizyt, etc.) odwiedza poszczególne serwisy. Polecamy kierować się takimi danymi przy wyborze partnerów do współpracy, a także przy rozporządzaniu budżetem marketingowym. 

Dane o współoglądalności w styczniu 2020

Przyjrzyjmy się bliżej jak prezentują się dane o współoglądalności dla największych serwisów ogłoszeniowych w kategorii nieruchomości.

Źródło: Badanie PBI Gemius, styczeń 2020.

Współoglądalność obrazuje nam, jaki odsetek użytkowników korzysta jednocześnie z kilku innych serwisów. Na podstawie powyższego wykresu możemy zauważyć, że zdecydowana większość użytkowników, którzy docierają do Otodom nie korzysta z innych platform ogłoszeniowych. Tylko w ostatnim miesiącu liczba realnych użytkowników w Otodom była o 1.3 miliona większa niż suma z 3 pozostałych serwisów konkurencyjnych (gratka.pl, morizon.pl, domiporta.pl).

Nasi użytkownicy obecni są również w innych serwisach

Niezwykle cieszy nas to, że poszukujący chętnie korzystają z naszego serwisu ogłoszeniowego i tak licznie nam zaufali, co tylko potwierdza słuszność kierunku naszych działań.

Naszych użytkowników można znaleźć również na innych platformach, co oznacza, że publikując ogłoszenia na innych serwisach, większość z nich i tak znajdzie to ogłoszenie na platformie Otodom. Który dla nich jest pierwszym wyborem podczas procesu poszukiwania wymarzonego miejsca do życia.

Spójrzcie na najświeższe dane o współoglądalności horyzontalnej, która pokazuje nam jaki jest odsetek realnych użytkowników innych platform korzystających z Otodom

Na przykładzie serwisu gratka nieruchomości możemy zauważyć, że 71% użytkowników korzysta jednocześnie również z Otodom.

Dla wszystkich tych, którzy chcą przypomnieć sobie definicję współoglądalności, polecam napisany jakiś czas temu przez Wojtka artykuł:

Niezmiernie miło jest mieć możliwość napisania, że z roku na rok jesteśmy coraz lepsi i mocniejsi, co pokazuje nie tylko liczba realnych użytkowników, ale również rosnąca świadomość marki czy skuteczność wskazywania przez naszych klientów. To wszystko wskazuje na to, że wspólnie z Wami podnosimy jakość rynku nieruchomości.

Życzę nam tylko, żebyśmy wszyscy rok zaczynali z takim przytupem w jakim w niego weszliśmy :)

Czytaj dalej

Michał Szczudlak

Business Analyst

Powiązane artykuły

Back to top button

Jesteś agentem lub pośrednikiem?

Dołącz do:
https://www.facebook.com/groups/Otodom/

Zamknij