fbpx

Najczęściej wyszukiwane, a najpopularniejsze dzielnice Trójmiasta

Po dzielnicach Górnego Śląska przyszedł czas na Trójmiasto! Sprawdzimy, które dzielnice polecane są przez mieszkańców, a które są najczęściej wyszukiwane przez użytkowników serwisu Otodom. Zachęcamy do zapoznania się z tymi danymi.

Poszukujący nieruchomości przywiązują ogromną wagę do atrakcyjności potencjalnej dzielnicy, w której mają zamieszkać. Sprawdźmy, czy Wasi klienci wybierają dzielnice zgodnie z tym co polecają jej mieszkańcy. Grafiki, które widzicie poniżej, zostały sporządzone na podstawie danych z serwisu Otodom.

Gdańsk – miasto, którym ul. Długa, nie jest długa

Jakie dzielnice są najczęściej wyszukiwane w Gdańsku przez potencjalnych Waszych klientów, którzy poszukują mieszkań na sprzedaż? A jakie dzielnice wyszukują użytkownicy zdecydowani na zakup domu?

Najczęściej wyszukiwanymi dzielnicami w Gdańsku w przypadku mieszkań jest Przymorze, Wrzeszcz, Morena. Natomiast w przypadku domów w pierwszej trójce najczęściej wyszukiwanych dzielnic znalazły się Osowa, Oliwa i również Wrzeszcz.

A które dzielnice polecali gdańszczanie? Patrząc na ogólny wskaźnik aktrakcyjności dzielnić w Gdańsku, najwięcej osób rekomendowało: Przymorze Małe, Zaspa Rataje, Oliwa

Przygotowując Ranking Dzielnic Otodom  zapytaliśmy między innymi mieszkańców, czy w ich okolicy jest dużo ciekawych miejsc do spędzania wolnego czasu, takich jak na przykład kawiarnie, restauracje, kina. W tym pytaniu najlepiej wypadły następujące dzielnice: Przymorze Małe, Wrzeszcz i Przymorze Wielkie. Wrzeszcz był również wysoko oceniany przez mieszkańców jeżeli chodzi o komunikację (najłatwiejszy dojazd do pracy lub szkoły) oraz w wygodzie robienia zakupów. Okazuje się, że dzielnica Piecki-Migowo (potocznie zwana Moreną) jest najwyżej oceniana pod względem cen towarów i usług, mieszkańcy uznali ją za najtańszą dzielnicę w Gdańsku.

Jeśli chodzi o dzielnicę Osowa, która okazała się najczęściej wyszukiwaną w przypadku poszukiwań domów, jest oceniana dość wysoko przez mieszkańców pod względem bezpieczeństwa (znalazła się na 3. miejscu). Jednocześnie mieszkańcy uznali tę dzielnicę za najgorszą pod względem dojazdu do pracy lub szkoły, dzielnica ta jest oddalona o ok 20 km od centrum. Jednak możemy zauważyć, że poszukujący domów szukają ich z daleka od zgiełku miasta. 

Gdynia – największe miasto niewojewódzkie w Polsce

Jakie dzielnice są najczęściej wyszukiwane w Gdyni? A jakie są polecane przez mieszkańców?


Najczęściej wyszukiwanymi dzielnicami w Gdyni przez osoby poszukujące mieszkania na sprzedaż są: Orłowo, Śródmieście, Chwarzno-Wiczlino. Natomiast do najpopularniejszych lokalizacji wśród poszukujących domów należą: Orłowo, Chwarzno-Wiczlino oraz Dąbrowa.

Okazuje się, że najbardziej aktrakcyjne dzielnice w Gdyni dla mieszkańców to: Redłowo, Witomino-Leśniczówka oraz Pustki Cisowskie-Demptowo. Dość wysoko również zostały ocenione dzielnice: Chwarzno-Wiczlino oraz Orłowo (zajęły 4. i 5. miejsce w rankingu).

Mieszkańcy wskazali dzielnice Chwarzno-Wiczlino za najbardziej atrakcyjną pod względem sąsiadów, terenów zielonych oraz czystości. Bardzo wysoko zostało ocenione również Śródmieście pod względem łatwości w dojazdach do pracy lub szkoły i uznano tę dzielnicę za najbardziej atrakcyjną jeśli chodzi o spędzanie czasu wolnego, jednakże jest to dzielnica najgorzej oceniana ze względu na brak terenów zielonych.

Warto też zaznaczyć, że dzielnica Redłowo uznana za najbardziej aktrakcyjną dzielnicę Gdyni, również jest dość często wyszukiwana zarówno przez osoby poszukujące mieszkań jak i domów.

Sopot – miasto z domem o szerokości tylko 255 cm

A jakich dzielnic użytkownicy serwisu szukają w Sopocie?

Poszukujący mieszkań i domów są zgodni i dzielnicami najczęściej wyszukiwanymi są: Sopot Dolny, Sopot Górny,Kamienny Potok.

Niestety nie posiadamy rankingu dzielnic dla Sopotu.

A Wasi klienci, które dzielnice polecają najczęściej w Sopocie?

Joanna Borek
Autor
Joanna Borek
Analityk Otodom