fbpx

U siebie – nowa kampania reklamowa Otodom


„One day baby, we’ll be…”- to tę piosenkę będziemy teraz nucić przez dłuuuuższyy czas! I zapewniam Was, że nie tylko my. Przebój, który swego czasu podbił wszystkie listy przebojów, jest tłem muzycznym do reklamy Otodom. Zobaczcie zresztą sami!

…bo najbardziej sobą jesteś u siebie

To przesłanie towarzyszy nowej naszej kampanii reklamowej. Niezależność, swoboda, luz oraz szczęście z miejsca, w którym mogę być sobą – to emocje, które towarzyszą Waszym klientom, gdy kupują nieruchomości.

Jest to kolejna kampania Otodom, która pomimo, że jest zupełnie rożna od poprzednich, wpisuje się w manifest naszej marki. Przede wszystkim jest przyjazna i dynamiczna, czuć w niej inspirację i wolność wyboru. 

Otodom. U siebie.

Gdzie i kiedy będzie można zobaczyć Otodom?

Spot wystartuje w telewizyjnym bloku reklamowym już jutro! A emitowany będzie do końca marca. Ale to nie wszystko, co przygotowaliśmy! Będzie nas dużo w internecie o wiele dłużej.

Już niebawem w osobnym artykule napisze Wam o konkursie na Instagramie. Mam nadzieję, że weźmiecie w nim udział, bo to będzie świetna zabawa, a i nagrody będą niczego sobie!

Rozszerzeniem tej reklamy jest również cykl kilkunastu bumperów (kilkusekundowych reklam), przygotowanych w podobnej stylistyce.  Podobnie jak spot, opowiadają one o sytuacjach ludzi, którzy swobodnie czują się we własnym domu i robią wtedy, co im się żywnie podoba. A Wy, co robicie za ścianami swojego mieszkania?

Skąd pomysł na taką reklamę?

Już od jakiegoś czasu zapowiadałam Wam, że pracujemy ciężko nad nową kampanią reklamową. Głównodowodzącą projektu jest oczywiście Agata Polińska. Za kreację reklamy natomiast odpowiada agencja Scholz & Friends Warszawa, której pomysł został wyłoniony podczas przetargu oraz badań, które przeprowadziliśmy zanim podjęliśmy decyzję.

Reklama ta jest adresowana do młodszej grupy docelowej niż dotychczasowe kampanie. Tym razem chcemy dotrzeć do osób w wieku 25-34 lat. Z naszych badań wynika, że wiele spośród nich zamierza w najbliższym czasie kupić własną nieruchomość – mówi Agata Polińska.

Osoby zaproszone do badania miały właśnie od 25 do 34, były zróżnicowane pod względem płci oraz etapu, w jakim są względem zakupu nieruchomości. Reakcje badanych były dla nas dostatecznym sygnałem, że kierunek tej agencji jest odpowiedni. Podczas oglądania pomysłu na tę reklamę,  na twarzach badanych rysowały się widocznie uśmiechy, co niektórzy nucili melodię, inni wystukiwali rytm. Każdy z nich chciał, abyśmy jeszcze raz puścili im ten filmik, opowiadali o pozytywnych emocjach z nią związanych, a nawet w niektórych przedstawionych sytuacjach, widzieli siebie. Badania te pozwoliły nam podjąć ostateczną decyzję.

Producentem spotu jest Videlec. Na potrzeby reklamy zrobiliśmy również casting (więcej tutaj), na który zgłosiło się dużo energicznych i pozytywnych osób – dziękujemy! Za zakup mediów zrealizował Universal McCann wraz z działem marketingu Otodom.

I jak Wam się podoba nowa reklama?

Dorota Dwornik
Stanowisko w Otodom: Marketing Communications Specialist