News

Który serwis odwiedza najwięcej osób z Twojego województwa?

W jaki serwis warto inwestować? Który serwis odwiedza najwięcej potencjalnych Waszych klientów? Przygotowaliśmy dla Was paczkę z danymi. Sprawdźcie, kondycje poszczególnych serwisów.

Dlaczego badanie Gemius/PBI nie uwzględnia wszystkich serwisów?

W związku z tym, że pojawiły się komentarze, że powinniśmy uwzględniać w prezentowanych badaniach również wyniki innych serwisów, wysłaliśmy taką prośbę do Gemius/PBI. Okazało się jednak, że ani serwis szybko.pl, ani rynekpierwotny.pl nie poddane są audytowi Site-Centric. Wyniki prezentowane dla stron poddanych audytowi są wiernym odzwierciedleniem akcji wykonanych przez internautów na danej witrynie. Oznacza to, że pozbawione są typowych statystycznych błędów badań na próbach. Jednak to wydawcy decydują czy chcą poddać się audytowi czy nie. W przypadku rynekpierwotny.pl i wspomnianego szybko.pl sporą zmiennością, w wyniku czego zdecydowaliśmy się ich nie pokazywać.

Słowem komentarza

“Zdecydowana większość serwisów, gdzie możemy znaleźć oferty z rynku nieruchomości, w ostatnim miesiącu miała większą liczbę odwiedzających niż w poprzednim miesiącu. Sama klasyfikacja 5 największych portali nie uległa jednak zmianie. Analizując dane z konkretnych województw możemy zauważyć wzrost zainteresowania w zachodniopomorskim, podkarpackim i łódzkim, gdzie zmiany w analizowanych serwisach wyniosły nawet więcej niż 20%.
Ostatnio dość sporo mówi się o serwisie szybko.pl, który wzięliśmy pod lupę jeżeli chodzi o dane z similarweb, gdzie możemy przeanalizować chociażby liczbę wizyt, jaką generuje dany serwis. Tutaj w przypadku serwisu szybko.pl w maju było to 0.8 mln, dla porównania morizon.pl  3.2 mln, a otodom.pl 15.5 mln” – komentuje Michał Szczudlak Główny Analityk Otodom

Skuteczność serwisów w 16 województwach

Jak co miesiąc, prezentujemy Wam dane z regionów. Dla przypomnienie: wskazują one rozkład sił serwisów ogłoszeniowych nieruchomości pod względem ilości Realnych Użytkowników. Jest to najbardziej wiarygodne badanie i co ważne nie wskazuje ono liczby komputerów, tylko ilość osób, które odwiedza serwis w danym okresie. Zobaczcie.

 

Czytaj dalej

Dorota Dwornik

Stanowisko w Otodom: Marketing Communications Specialist

Powiązane artykuły

Back to top button

Jesteś agentem lub pośrednikiem?

Dołącz do:
https://www.facebook.com/groups/Otodom/

Zamknij