Pośrednicy

Emocje na Trzecim Spotkaniu Liderów Nieruchomości

„Poziom wyżej” – pod takim hasłem odbyło się  Trzecie Spotkanie Liderów Nieruchomości. Trzystu przedstawicieli czołowych biur obrotu nieruchomościami spotkało się 28 maja na dorocznej konferencji zorganizowanej przez Otodom. Sprawdź, co działo się w Serocku!

 

Trzecie Spotkanie Liderów Nieruchomości Otodom zorganizował tradycyjnie w Serocku
Trzecie Spotkanie Liderów Nieruchomości Otodom zorganizował tradycyjnie w Serocku

 

Liderzy szukają czegoś więcej

– Na co dzień spotykamy się na różnego rodzaju konferencjach i szkoleniach. A tutaj zdecydowanie szukamy czegoś więcej. Czegoś, co pozwoli nam lepiej zarządzać ludźmi, budować relacje i po prostu się rozwijać – tak w rozmowie z TVN opowiadała o spotkaniu Monika Rudnicka, general manager Otodom.

I rzeczywiście, wiele punktów imprezy nie miało nic wspólnego z nieruchomościami. Niosły za to ze sobą jednak pokaźną dawkę inspiracji i motywacji.

 

 

Fascynujące wystąpienia

O stylu zarządzania zespołem opowiadał prof. Andrzej Blikle
O stylu zarządzania zespołem opowiadał prof. Andrzej Blikle

 

Już pierwsze, powitalne wystąpienie skłaniało do przemyśleń. Monika Rudnicka oparła je o wiedzę psychologiczną i biznesową, ale i osobiste przeżycia. Zwróciła uwagę na to, jak ważne w pracy i codziennym życiu są takie wartości jak wolność wyboru, poczucie kontroli i orientacja na działanie. Nawiązując do piramidy Maslowa ukazała też różnice między trzema poziomami zaangażowania: „pracą”, „karierą” i „powołaniem”. – Mam wrażenie, że w zespole Otodom jest co najmniej kilka osób, które wspięły się na ten najwyższy poziom – powiedziała, zanim zaprosiła pracowników serwisu na scenę.

Swoją filozofię zarządzania zespołem i prowadzenia biznesu zaprezentował gość specjalny Spotkania Liderów Nieruchomości: prof. Andrzej Blikle. Naukowiec i biznesmen podzielił się ze słuchaczami radami dotyczącymi „turkusowego stylu zarządzania”, który najpierw stosował w swojej firmie, a obecnie wykłada. – Kiedy zaczynałem o tym mówić, traktowano mnie niepoważnie. Teraz coraz częściej słyszę: „to po prostu działa” – opowiadał o modelu zarządzania firmą, który odwraca pojęcia i utarte sposoby myślenia i stanowi alternatywę dla znanych schematów.

Zdobywanie szczytów, pokonywanie własnych słabości, konsekwentne dążenie do ambitnych celów – o tym wszystkim opowiadał trzeci z prelegentów. Adam Bielecki, jeden z najlepszych himalaistów świata, uczestnik wielu głośnych wypraw, m. in. niedawnej, brawurowej akcji ratunkowej na Nanga Parbat, przygotował prezentację, której słuchało się z dużym zaciekawieniem.

Adam Bielecki podzielił się z uczestnikami relacjami ze swoich wypraw
Adam Bielecki podzielił się z uczestnikami relacjami ze swoich wypraw

 

Debata podgrzała atmosferę

Po dawce inspiracji przyszedł czas na drugi moduł Spotkania Liderów Nieruchomości: „dialog”. Ten punkt programu był nowością, wprowadzoną dopiero w tegorocznej edycji imprezy. Jej teza brzmiała: „należy pobierać prowizję od kupujących”. Poglądy wymieniali zwolennicy i przeciwnicy tego rozwiązania. To ważny temat dla całej branży. Jak się okazuje, budzi spore kontrowersje. Zgodnie z najlepszymi oksfordzkimi wzorcami po każdej stronie sporu było trzech uczestników. Daria Dziwisz, Michał Łukaszewski i Przemysław Smalkowski bronili jej. W opozycji znaleźli się Adam Parzusiński, Sebastian Wielgus i Katarzyna Czerwiak. Nie zabrakło także głosów z sali. Co ważne, choć temperatura dyskusji była gorąca, miała ona bardzo merytoryczny charakter. Chciałoby się rzec: „poziom wyżej”!

Debata rozgrzała emocje

Debata rozgrzała emocje
Debata rozgrzała emocje

 

 

Gra – rywalizacja i współpraca

Emocji nie brakowało także podczas warsztatów w formie gry, która wymagała ścisłej współpracy pomiędzy członkami trzynastu zespołów. Rywalizacja z udziałem trzystu czołowych pośredników i właścicieli biur była bardzo zacięta. Nie zabrakło w niej aspektu integracyjnego. Osiągnięcie czegokolwiek w tej zabawie wymagało bowiem ścisłej współpracy.

Warsztaty w formie gry wymagały współpracy
Warsztaty w formie gry wymagały współpracy

 

Liderzy liderów

Przed uroczystą kolacją Otodom zaprosił na scenę przedstawicieli trzech firm, które odebrały statuetkę „Lider nieruchomości”. „Za innowacyjne podejście do biznesu i poszukiwanie niekonwencjonalnych rozwiązań oraz wykorzystywanie nowoczesnych technologii w codziennej pracy agenta nieruchomości” nagrodę odebrał Adam Parzusiński z biura Partner Nieruchomości. Wyróżnienie „za profesjonalne zdjęcia przykuwające uwagę, szczegółowe opisy i dbałość o detale w prezentowanych ofertach” przypadło firmie En Casa, którą reprezentowała Małgorzata Podbielska. Madalena Pawliczak i Małgorzata Korólczyk-Rabek z firmy Mzuri odebrały natomiast statuetkę „za oryginalny model biznesowy odpowiadający na potrzeby klientów, kompleksową obsługę transakcji najmu i inwestowania w nieruchomości na wynajem oraz wysoką jakość usług”.

Trzy firmy otrzymały wyróżnienie "Lider nieruchomości"
Trzy firmy otrzymały wyróżnienie “Lider nieruchomości”

 

Zwieńczeniem imprezy były uroczysta kolacja i znakomity występ Krzysztofa Zalewskiego w repertuarze Czesława Niemena.

Dla liderów nieruchomości zagrał Krzysztof Zalewski
Dla liderów nieruchomości zagrał Krzysztof Zalewski

 

Bogaty program Spotkania Liderów Nieruchomości zdecydowanie korespondował z hasłem „poziom wyżej”. Ono z kolei doskonale pasowało do wydarzenia z udziałem przedstawicieli najpopularniejszego serwisu ogłoszeniowego z właścicielami i kadrą zarządzającą najbardziej aktywnych biur obrotu nieruchomościami.

Czytaj dalej

Powiązane artykuły

Back to top button

Jesteś agentem lub pośrednikiem?

Dołącz do:
https://www.facebook.com/groups/Otodom/

Zamknij