News

Sprawdź statystyki serwisów w Twoim regionie

Już wiesz, że serwis Otodom odwiedza bardzo dużo użytkowników, ale działasz lokalnie i zastanawiasz się jak wypada w Twoim województwie. Właśnie z tą myślą przygotowaliśmy dla Ciebie wykresy z 16 województw. Zobacz jak rozkładają się siły poszczególnych serwisów w różnych regionach Polski.

Najczęściej odwiedzane serwisy w poszczególnych województwach

Poniżej tekstu znajdziecie dane z Gemius/PBI. Wskazują one rozkład sił serwisów ogłoszeniowych nieruchomości pod względem ilości Realnych Użytkowników. Jest to najbardziej wiarygodne badanie i co ważne nie wskazuje ono liczby komputerów, tylko ilość osób, które odwiedza serwis w danym okresie.

Niektórzy piszą, że duża część odwiedzających to pośrednicy, którzy sprawdzają swoje ogłoszenia lub obecnie ilość ofert w Otodom. Tak, Gemius/PBI również Was zlicza, ale jest to kropla w morzu. Tylko w styczniu Otodom odwiedziło aż 3 726 216 użytkowników i odnotowaliśmy aż 15, 64 mln wizyt (badanie SimilarWeb). Każdy kto odwiedza serwis, bez względu na to czy robi to codziennie po kilka razy, czy raz w miesiącu, dla Gemius/PBI jest jednym Realnym Użytkownikiem (jedną osobą).

Wskaźnik ten zapewne pozwoli Wam lepiej oceniać sytuację i swoje marketingowe inwestycje, a więc zobaczcie, który serwis odwiedzany jest przez największą ilość osób. Najpierw sprawdźcie wykres dla całej Polski:

 

 

Podsumowując: odnotowujemy wzrosty mimo, że mamy mniej ogłoszeń. Świadczy o tym chociażby fakt, że w czasie trwania kampanii reklamowej w październiku Otodom miał ok. 700 000 ogłoszeń i 3 416 615 użytkowników, a w styczniu przy ok. 450 000 ogłoszeń, mamy 3 726 216 użytkowników. Jeśli mamy częściej dzielić się z Wami tymi danymi, to dajcie znać.

Czytaj dalej

Dorota Dwornik

Stanowisko w Otodom: Marketing Communications Specialist

Powiązane artykuły

Back to top button

Jesteś agentem lub pośrednikiem?

Dołącz do:
https://www.facebook.com/groups/Otodom/

Zamknij