News

6 faktów o ogłoszeniach, które zostały usunięte z Otodom

Ostatnio bardzo dużo osób obserwuje ile ofert jest na Otodom, a ile ubyło. Fakt jest taki, że każdy zdawał sobie sprawę, że po ogłoszeniu zmian cennika ilość ofert będzie mniejsza. My już teraz wiemy, że 80 % usuniętych ofert to ogłoszenia biur nieruchomości, które kontynuują współpracę z Otodom ale ze zmniejszoną ilością ofert.  Dla nas jednak najważniejszą informacją jest jakie ogłoszenia decydują się usunąć biura nieruchomości. Zobaczcie!

Jakie ogłoszenia są najczęściej usuwane?

Na bieżąco sprawdzamy usuwane z Otodom ogłoszenia i postanowiliśmy podzielić się z Wami wiedzą na ich temat.  Od ogłoszenia zmian cenowych do dzisiaj, czyli 12 lutego 2018 r. zaobserwowaliśmy kilka interesujących trend. Przyjrzyjmy się faktom.

6 faktów, które zaobserwowaliśmy w ogłoszeniach usuniętych z Otodom:

  • 80%  usuniętych ofert to te, które wynikają z ograniczeń liczby wystawień, a nie wypowiedzeń umów,
  • lokale użytkowe na wynajem to 45256 usuniętych ofert,
  • pozostałe nieruchomości na wynajem (głównie mieszkania) to 52409 usuniętych ofert,
  • ogłoszenia starsze niż 6 miesięcy to aż 134970,
  • ogłoszenia starsze niż 12 miesięcy to 87279, a  starsze niż 2 lata to aż 63723,
  • ogłoszenia z rynku pierwotnego: 102517.

Podsumowując: spadek ogłoszeń jest widoczny, a spora cześć z usuniętych ogłoszeń to oferty z wynajmu lub nieruchomości z rynku pierwotnego oraz ogłoszenia, które widniały w naszych serwisie od dłuższego czasu. Oczywiście były też wśród tych ofert nieruchomości, które były stosunkowo nowymi ogłoszeniami. Niestety trudno jest teraz oszacować dokładnie, ile z tych ofert to te przenumerowane, zdublowane, czy nieaktualne. Cały czas analizujemy ruchy biur nieruchomości na kontach w Otodom. Obserwujemy proces ograniczania wystawień wśród biur, które kontynuują współpracę z nami ze zmniejszoną  ilością ofert.  I właśnie aż 80% usunięć ofert wynika z uporządkowania bazy przez biura nieruchomości. Mamy nadzieję, że już niedługo tę zmianę poczują klienci poszukujący, którym dużo łatwiej będzie dotrzeć do nieruchomości, którą chcą kupić.

Czytaj dalej

Michał Szczudlak

Business Analyst

Powiązane artykuły

Back to top button

Zamknij