fbpx

Mapa Transakcji – nowa usługa Otodom dla pośredników nieruchomości

A gdyby tak mieć szybki dostęp do wszystkich cen transakcyjnych nieruchomości w Polsce…Rozmarzył się pośrednik nieruchomości, a potem wszedł na Otodom i ujrzał Mapę Transakcji. Tak, od dziś na kontach biur nieruchomości jest dostępna nowa usługa. Zobacz jak działa!

Co to jest Mapa Transakcji?

Mapa Transakcji to nowa usługa serwisu Otodom, wykorzystująca technologię dostarczoną przez spółkę Cenatorium, dysponującą bazą informacji o nieruchomościach w Polsce. Usługa skierowana jest dla pośredników nieruchomości, mających konto w Otodom.

Mapa Transakcji jest obecnie największą i na bieżąco aktualizowaną, ogólnopolska bazą danych o sfinalizowanych transakcjach na rynku nieruchomości. Z tej samej bazy korzystają największe banki w Polsce. Zawiera ona informacje o ponad 3,4 milionach transakcji sprzedaży gruntów niezabudowanych, zabudowanych oraz lokali.

Dane w Mapie Transakcji Otodom pozyskiwane są przede wszystkim ze źródeł publicznych, czyli z państwowych Rejestrów Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN). Oznacza to, że stanowią wiarygodne źródło, ponieważ składają się na nie przede wszystkim informacje zawarte w aktach notarialnych i operatach szacunkowych.

W czym pomoże mi Mapa Transakcji?

Usługa ta powstała specjalnie z myślą o agentach nieruchomości, by wspierać Was w codziennej pracy. To narzędzie do pozyskiwania eksperckiej wiedzy na temat rynku nieruchomości.  Nierzadko od Was słyszymy jak trudne i długie bywają rozmowy na temat propozycji cen ofertowych nieruchomości. Mamy nadzieję, że dostarczone przez nas informacje, dadzą Wam dodatkowe argumenty w rozmowie z klientem, zarówno kupującym, jak i sprzedającym nieruchomość.

Mapa Transakcji posiada przyjazny panel wyszukiwania, który pozwala na szybki dostęp do cen transakcyjnych nieruchomości z dowolnego obszaru Polski. Usługa dostępna jest także na urządzeniach mobilnych z dostępem do internetu. Dlatego bez żadnych przeszkód możesz używać tego profesjonalnego narzędzia w trakcie rozmowy z klientem, wskazując mu ceny o podobnych parametrach z okolicy.

Mapa Transakcji pozwala na łatwą i szybką ocenę atrakcyjności sprawdzanej lokalizacji dzięki wyszukiwaniu jej na mapie. Zaawansowane kryteria, ułatwiające określenie szczegółowych parametrów, umożliwiają znalezienie transakcji dotyczących dokładnie takich nieruchomości, jakich aktualnie Twój klient poszukuje lub chce sprzedać.

Jak skorzystać z tej usługi?

Wystarczy zalogować się do konta w Otodom i wejść w zakładkę „Podsumowanie” w sekcji Narzędzia dla biznesu znajduje się opcja Mapa Transakcji Otodom.

To właśnie w tym miejscu możesz wybrać pakiet i skorzystać z usługi. Do wyboru masz 3 pakiety:

Więcej informacji na temat znajdziecie również w Centrum Pomocy tutaj >>

W razie pytań pozostajemy do dyspozycji. Jesteśmy również ciekawi Waszych opinii, więc po skorzystaniu z Mapy Transakcji liczymy, że podzielicie się swoimi spostrzeżeniami.

 

Dorota Dwornik
Stanowisko w Otodom: Marketing Communications Specialist