fbpx

PRZYDATNE APLIKACJE W CODZIENNYM ŻYCIU PRACOWNIKÓW OTODOM

Instaluje, aktualizuje, odinstalowuje – taki jest cykl życia aplikacji w naszych telefonach. Z jednych korzystamy na co dzień i praktycznie nie wyobrażamy sobie bez z nich życia, z innych od „wielkiego dzwonu”. A jakich aplikacji używają pracownicy Otodom? Zobaczmy, co obecnie zajmuje pamięć ich telefonów.

Przydatne aplikacje

Tony gazet w Twoim telefonie

Agata Polińska (Brand Manager Otodom):

kiedyś w poczekalni, u fryzjera czy u cioci na kanapie przeglądało się kolorowe magazyny, które trochę z ciekawości, a trochę z nudów kartkowaliśmy w poszukiwaniu ładnych obrazków i ciekawie brzmiących nagłówków. Najczęściej z kilkudziesięciu stron takiego magazynu upatrywaliśmy sobie kilka artykułów, które nas bardziej zainteresowały – kilka z nich czytało się od deski do deski, w kilku z nich wytłuszczone zdania i cytaty, w innych wstęp i zakończenie.

Od kiedy korzystam z Flipboarda praktycznie nie sięgam po kolorowe gazetki u fryzjera. Flipboard to taka kopalnia ciekawych treści, w której sami tworzymy sobie magazyny. Interesujesz się reklamą, wnętrzami, fotografią, podróżami, polityką? Na każdy z tych tematów możesz stworzyć sobie magazyn, a w wolnej chwili go przejrzeć, przeczytać to, co cię interesuje albo po prostu pooglądać ładne obrazki. No tak, ale treści, chociażby o podróżach jest w sieci cała masa… dlatego aplikacja do twoich magazynów dobiera treści na podstawie tego, co czytałeś wcześniej.

Dzięki Flipboard możesz także zostać naczelnym własnego magazynu, który udostępnisz do przeczytania bliższym lub dalszym znajomym albo subskrybujesz magazyny stworzone przez innych ciekawych ludzi. A oprócz tego, funkcjonalność Flipboarda jest po prostu mistrzowska – magazyny przeglądasz przewracając kartki – tak jak w drukowanym czasopiśmie.

Flipboard to przydatna aplikacja

Centrum dowodzenia

Jakub Żerdzicki (Lead Designer OLX Group):

aplikacja IFTTT, czyli „IF This Then That” służy do automatyzowania wszelkich usług takich jak na przykład: mail, galeria, mapa i wszelkich smart urządzeń. Przykładowo łącząc mapę Googla i inteligentną lampkę w garażu, mogę zapalić światło, gdy zbliżam się autem do domu. Natomiast łącząc Instagram z galerią w telefonie, mogę wysłać odpowiednio ohashatagowaną fotkę do odpowiedniego katalogu w galerii. Przydatna jest również jest reguła, która pomaga zapanować nad głośnością dźwięków w telefonie. Mogę na przykład ustawić automatyczne wyciszanie telefonu po połączeniu się z internetem w pracy. Generalnie każda usługa wykonywana przez telefon może zostać zautomatyzowana i połączona z innymi.

Centrum dowodzenia

Lubicie podróżować?

Wojciech Odważny (Analityk Otodom):

Wizzair – aplikacja jednej z tanich linii lotniczych, która nie raz ratowała mi skórę. Ostatnim razem, podczas odprawy na lotnisku, zorientowałem się, że wydrukowana karta pokładowa… została w domu na biurku, a do wylotu zostało 20 minut. Na szczęście miałem zainstalowaną aplikację, która przechowuje każdy bilet w formie elektronicznej i bez problemu wszedłem na pokład samolotu. Innym razem, szukając miejsca na wakacje, wyskoczyła mi informacja z aplikacji, informująca o zniżce 20% na wszystkie loty – zupełnie jakby czytała mi w myślach! Jeżeli więc dużo podróżujecie to warto ją mieć, aby kupić bilet w promocyjnych cenach, sprawdzić rezerwację, czy dostawać informację, gdy lot jest opóźniony!

Tanie i proste podróżowanie

Dajcie znać czy też używacie tych aplikacje i jakie są Wasze doświadczenia związane z nimi! A może chcecie polecić nam swoje sprawdzone aplikacje?

Pozdrawiamy!

Dorota Dwornik
Stanowisko w Otodom: Marketing Communications Specialist