fbpx

Którą dzielnice polecasz? – Ranking Dzielnic Otodom

Zapewne już widzieliście, że Otodom prezentuje badanie satysfakcji z życia w miastach. Obecnie postanowiliśmy przejść na wyższy poziom szczegółu. Interesują Was wyniki dzielnic? Otóż właśnie teraz pokażemy Wam pierwszy Ranking Dzielnic Otodom!

Zobacz jak wypadły dzielnice Poznania

Ranking Dzielnic Otodom dla 13 miast Polski

Wrocław, Lublin, Łódź, Kraków, Warszawa, Rzeszów, Białystok, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Olsztyn, Poznań i Szczecin – to właśnie dla tych miast udostępnimy Wam raporty. Ranking Dzielnic powstał na podstawie wyników badania przeprowadzonego przez Otodom we współpracy z OLX i pod nadzorem merytorycznym agencji badawczej PBS. W przeprowadzonej jesienią ubiegłego roku ankiecie internetowej wzięło udział ponad 140 000 respondentów – to pierwsze tak szeroko przeprowadzone badanie w Polsce!

Wisienka na torcie tego artykułu…

…pierwszy raport Rankingu Dzielnic Otodom! Zobaczcie jak wypadł Poznań na stronie rankingdzielnic.otodom.pl. To właśnie tu będziemy kolejno publikować raporty, artykuły i sondy uliczne przeprowadzone w wyżej wymienionych miastach. Jak to zwykle w życiu bywa…przyjemności trzeba dawkować. Już dziś możecie przeczytać jak 3327 poznaniaków odpowiedziało nam na pytania dotyczące różnych aspektów życia w ich otoczeniu. A za kilka dni będziecie mogli obejrzeć krótki film z mieszkańcami Poznania w roli głównej. Natomiast raporty z kolejnych miast sukcesywnie będziemy zamieszczać na stronie. Bądźcie czujni!

Muszę Wam napisać, że w 3 miastach już rozmawialiśmy z mieszkańcami i bardzo otwarcie mówili o swoich dzielnicach, wskazując ich zalety i niekiedy wady. Zresztą niedługo sami zobaczycie! Oprócz 10 głównych kategorii, zadaliśmy im również takie pytanie: na ile prawdopodobne jest, że poleciłbyś znajomym mieszkanie w Twojej okolicy?”. Na podstawie odpowiedzi określiliśmy wskaźnik NPS (ang. Net Promoter Score), czyli współczynnik rekomendacji. Również te dane zamieściliśmy w raportach. 

A Wy co powiedzielibyście do mikrofonu Otodom o swoich dzielnicach?

 

 

 

 

 

 

Dorota Dwornik
Stanowisko w Otodom: Marketing Communications Specialist