News

Jaki jest udział biur nieruchomości w przychodach Otodom?-Monika Rudnicka odkrywa karty.

23 maja do Serocka przybyło 300 Liderów Nieruchomości. Dla nas było to niezwykle ważne wydarzenie, do którego przygotowywaliśmy się bardzo długo. Dziś z perspektywy czasu możemy już kilka słów powiedzieć, ale czy zupełnie na chłodno? Zapraszam do przeczytania wywiadu z Moniką Rudnicką, w którym zdradza informacje na temat Otodom!

Dorota: Ochłonęłaś już po Drugim Spotkaniu Liderów Nieruchomości? Minęło już kilkanaście dni, jakie przemyślenia towarzyszą Ci dzisiaj?

Monika: Ochłonęłam . Na swojej prelekcji mówiłam, że Partnerstwo w biznesie może wydawać się abstrakcyjne lub sztuczne, ale przestaje takie być  jak pomyślimy, że to relacja człowieka z człowiekiem, a nie firmy z firmą. I na spotkaniu potwierdziło się to w 100%. Żywiołowe dyskusje, na niekoniecznie nieruchomościowe tematy, nowe znajomości, relacje i nawet przyjaźnie. Każde takie spotkanie mi samej pozwala lepiej zrozumieć wyzwania, jakie stoją przed naszymi Klientami, ale też przede wszystkim skrócić dystans i poznać nowych ludzi, którzy mają coś mądrego do powiedzenia. A to wartość sama w sobie. I za to najbardziej lubię Spotkanie Liderów Nieruchomości. Nie za piękny hotel, menu, prelegentów, ale właśnie za tę naturalność i swobodę budowania relacji z najważniejszymi dla nas osobami – naszymi Klientami.

Partnerstwo

Dorota: Mówiłaś mi, że w kuluarach po Twoim wystąpieniu, dostałaś dużo pytań na temat wartości. Właściciele biur nieruchomości pytali jak je wprowadzić w firmie i od czego zacząć. Co odpowiadałaś? Jakbyś wprowadziła wartości gdybyś była na ich miejscu?

Monika: Nie ukrywam, że byłam zaskoczona.  Ale mile zaskoczona. To mógł być grząski grunt, ale zaufałam i ludziom, i swojemu instynktowi. Patrząc na późniejsze dyskusje to był dobry wybór, aby zamieścić je w prezentacji. Dla mnie osobiście wartości to absolutna podstawa. Mam długoletnie doświadczenie w budowaniu zespołów i po prostu wiem, że jak zatrudnisz osobę której nie możesz ufać to będzie tylko gorzej. Jako menadżer będziesz tracił energię na mikrozarządzanie i kontrolę. Dodatkowo, zespół w całości bardzo się osłabi. Stąd dobra firma zaczyna się od rekrutacji. Tak jak dobre życie zaczyna się od najlepszych ludzi wokół siebie.

Wartości Otodom

Be Open, Be Curious, Be Empowered, Be Fast, Build On Each other i Live It to nasza dewiza i kodeks pracy. Jedyny obowiązujący, ale bardzo silny. Czasami mamy badania i ankiety, jaka wartość dominuje w poszczególnych zespołach. W Otodom “Be Open” … I oby tak zostało. Wierzę, że sukces zespołu to otwarta i uczciwa komunikacja. Najlepszy komponent w drodze do sukcesu.

Dorota: W Twojej prezentacji były dwa kontrowersyjne slajdy, co było można odczuć w rozmowach w przerwie kawowej. Chyba wiesz, o których mówię? :)

Monika: Są pytania, które często się powtarzają w dyskusjach z Klientami, i właśnie w duchu Be Open postanowiłam na nie odpowiedzieć. Po pierwsze, jaki budżet marketingowy jest potrzebny aby dostarczać agencjom najwięcej kontaktów na rynku – mocno ponad 10 mln zł rocznie.

I jaki jest udział Klientów biznesowych w naszych przychodach.

Struktura przychodów Otodom – dane z kwietnia 2017r.

I powiem tak- myślę, że te informacje były tak treściwe, że właściwie przynajmniej w moim przypadku, nie wywołały już żadnych dyskusji. Co tylko pokazuje, że jak jest konkret to już nie ma co męczyć tematu.

Dorota: Który slajd był dla Ciebie najważniejszy. Co chciałaś przekazać naszym partnerom w trakcie Drugiego Spotkania Liderów Nieruchomości? Co chciałabyś aby zapamiętali…

Monika: Ostatni, z parą która wiosłuje na kajaku w przyjemnej letniej aurze. Zrobiliśmy w biurze głosowanie, które zdjęcie z 11 najlepiej oddaje nasze rozumienie partnerstwa. Ta fotka dostała dużo głosów. Bo jesteśmy na tej łódce razem, w pełnej symbiozie i synergii. I im lepszy będziemy mieli “synchron” tym szybciej i sprawniej będziemy dopływali do kolejnych celów. To apel nie tylko do Klientów, ale też do nas samych w Otodom. Słuchajmy i szanujmy siebie nawzajem.

I tym miłym akcentem kończymy dzisiaj nadawanie, ale nie przestajemy słuchać i zawsze jesteśmy Be Open. Dlatego jeżeli są pytania lub chcielibyście podzielić się swoimi opiniami na temat słów zawartych powyżej, na temat Spotkania Liderów Nieruchomości, Otodom, czy też pogody…:D – to zapraszamy!

Czytaj dalej

Dorota Dwornik

Stanowisko w Otodom: Marketing Communications Specialist

Powiązane artykuły

Back to top button

Jesteś agentem lub pośrednikiem?

Dołącz do:
https://www.facebook.com/groups/Otodom/

Zamknij