News

Już za chwilę 5 kategoria rankingu #siężyje!

Do tej pory udostępniliśmy Wam 4 raporty. Dzięki nim dowiedzieliście się gdzie jest bezpiecznie, gdzie czysto, która okolica jest najbardziej zadbana, i w którym mieście najłatwiej dojechać do celu. Już niebawem udostępnimy Wam piątą kategorie. Półmetek #siężyje jest tuż za rogiem, z tej okazji napisałam kilka zdań na ten temat. Zobaczcie!

Ankietę do Rankingu #siężyje Otodom wypełniło ponad 140 tys. osób
Ankietę do Rankingu #siężyje Otodom wypełniło ponad 140 tys. osób

10 kategorii raportu o społeczeństwie

O jakości życia w danej okolicy decydują różne czynniki. Kto, jak nie Wy drodzy pośrednicy, wie o tym najlepiej. To właśnie Was klienci wypytują o rozmaite rzeczy, które mają dla nich znaczenie przy wyborze lokalizacji nieruchomości.  Nam udało się zdobyć informacje od 140 tysięcy ankietowanych i na ich podstawie powstało 10 raportów w kategoriach:

Raporty do pobrania!

Cztery raporty ujrzały już światło dzienne. Należą do nich:

  • łatwe dojazdy –  przy tym badaniu poprosiliśmy ankietowanych o ustosunkowanie się do stwierdzenia: „Z mojego miejsca zamieszkania łatwo dostać się do pracy i szkoły”.
  • bezpieczeństwo – tu respondenci również przyznawali punkty od 1 do 7,  ale tym razem w odniesieniu do pytania: “Czy mieszkam w bezpiecznej okolice i nie boję się wracać do domu po zmroku?”.
  • czysta okolica –  dzięki temu raportowi możecie łatwo sprawdzić czy okolica, w której sprzedajecie nieruchomości szczyci się mianem czystej. Może to być argument, który pomoże Wam zaprezentować atuty lokalizacji danego domu czy mieszkania. Przy sporządzaniu tego raportu, uczestnicy badania oceniali swoje miejsce zamieszkania w skali od 1-7  w odpowiedzi na stwierdzenie: “W moim sąsiedztwie jest czysto, śmieci są usuwane regularnie”.
  • zadbana okolica – przy tym raporcie zależało nam, aby mieszkańcy ocenili pracę służb komunalnych. To dzięki nim w swoim miejscu zamieszkania możemy poszczycić się zadbanymi ulicami, pięknym ukwieceniem miasta, czy efektownymi dekoracjami świetlnymi w okresie świątecznych. To tylko kropla w morzu tego co robią dla miast. Dlatego warto sprawdzić, którego miasta, służby komunalne są najlepiej oceniane. Przy tym zadaniu ankietowali rozdawali punkty w odpowiedzi na zdanie: „Moja okolica jest zadbana, jestem zadowolony z prac służb komunalnych”.

Wszystkie raporty możecie pobrać w formie pdf ze strony siezyje.otodom.pl >>>

Bo ludzie są najważniejsi!

#siężyje to szeroko przeprowadzona kampania public relations, w którą zaangażowanych jest wiele osób. I to właśnie im chcieliśmy dzisiaj podziękować:

  • władzom miast za możliwość organizacji konferencji prasowych i różnego rodzaju wydarzeń związanych z tym projektem:
konferencja w Katowicach
Więcej
  • pośrednikom za propagowanie naszego raportu wśród swoich klientów i za współpracę. Liczymy na więcej!
  • samym ankietowanym za udział w badaniu, szczere komentarze i za frekwencję! Ponad 140 tysięcy ankietowanych – wzięliście udział w pierwszym tak szeroko przygotowanym badaniu w Polsce.
  • mieszkańcom miast i mediom za udział w konferencjach prasowych, sondach ulicznych, pozytywny odbiór naszej akcji. Do zobaczenia w kolejnych miastach.

To nie koniec!

Zaczyna robić się ciekawie. I to nie koniec atrakcji. Już teraz mogę Wam napisać, że za kilka dni będziecie mogli pobrać  kolejny raport – #siężyje, wygodne zakupy. Jak często zaznaczacie w opisach swoich ogłoszeń bliskość dyskontów, sklepów, czy ryneczku? No właśnie :) A w raportach oprócz informacji o zwycięskich miastach, są również informacje o dzielnicach.

Jeżeli chcecie raporty w formie książeczki, to napiszcie do nas., a my wyślemy pod wskazany adres. Śledźcie uważnie nasze poczynania. Może niedługo to właśnie w Waszym mieście zawitamy!

 

 

Czytaj dalej

Dorota Dwornik

Stanowisko w Otodom: Marketing Communications Specialist

Powiązane artykuły

Back to top button

Jesteś agentem lub pośrednikiem?

Dołącz do:
https://www.facebook.com/groups/Otodom/

Zamknij