Pośrednicy

Otodom odwiedza już blisko 3 mln użytkowników!

Już jest! Najnowszy raport Gemius/PBI za wrzesień 2016 roku. Ciekawi Cię jak prezentują się poszczególne serwisy, w których być może wystawiasz swoje ogłoszenia? W takim razie zapraszam Cię do zapoznania się z najnowszymi danymi!

Dane na podstawie badania Megapanel PBI/Gemius, wrzesień 2016
Dane na podstawie badania Megapanel PBI/Gemius, wrzesień 2016

 

Co oznacza ten wykres?

Wystawiając ogłoszenie tylko w Otodom, Twoja oferta ma możliwość dotrzeć do prawie 3 mln realnych użytkowników. Jeszcze do niedawna wydawało się to niemożliwe, ale jak zwykło się mawiać w zespole Otodom: niemożliwe nie istnieje!

Liczba realnych użytkowników w  naszym serwisie dynamicznie rośnie już od ponad roku. W ostatnich miesiącach dynamika nabrała jeszcze większego rozpędu. Realizowana przez nas kampania telewizyjna oraz prowadzone przez nas działania w ostatnich miesiącach pokazują, że kierunek, który obraliśmy jest jak najbardziej właściwy. Przełożyło się to na zwiększenie ruchu, a także pozwoliło nam pozyskać olbrzymią liczbę nowych użytkowników. W wyniku czego w ostatnim badaniu zaczęliśmy dosłownie deptać po piętach kategorii nieruchomości w OLX. Tylko w ostatnich 4 miesiącach zwiększyliśmy liczbę realnych użytkowników o ponad 50%.

Dodając ogłoszenie do Otodom, a także eksportując je dodatkowo do OLX, Twoja oferta dociera do niezwykle szerokiego grona odbiorców.  Z kolei zwiększenie widoczności oferty wpływa na znaczne skrócenie czasu sprzedaży danej nieruchomości.

Skąd mamy te dane?

Badania przeprowadzanie przez Gemius/PBI to obecnie najbardziej rzetelne badania dotyczące polskich internautów, które w naszym kraju wykorzystywane są jako standard odnośnie pomiaru rynku internetowego. Dane zbierane są za pomocą metody panelowej na grupie internautów, którzy zezwolili na udział w badaniu oraz za pomocą specjalnych kodów, które umieszczone są w kodach źródłowych stron www. Ta metodyka badawcza jest zgodna z międzynarodowymi standardami badawczymi kodeksu ICC/ESOMAR.

Wzrost, który udało nam się osiągnąć w ostatnich miesiącach, motywuje nas cały czas do dalszej pracy. Liczę również na to, że zmiany te odczuwalne są dla Ciebie? Mam rację?

Czytaj dalej

Michał Szczudlak

Business Analyst

Powiązane artykuły

Back to top button

Jesteś agentem lub pośrednikiem?

Dołącz do:
https://www.facebook.com/groups/Otodom/

Zamknij