NewsPośrednicy

Podwójna wyłączność – nie taka straszna, jak ją malują

W poprzednim artykule na temat Sprzedaj z Otodom wyjaśniliśmy jak program wpływa na realną sprzedaż. Dziś porozmawiamy z Adamem Parzusińskim o zasadzie podwójnej wyłączności i jego doświadczeniach z programem SzO. Miłego czytania!

Klauzula o wyłączności wpływa na jakość i unikalność ofert sprzedaży nieruchomości
Klauzula o wyłączności wpływa na jakość i unikalność ofert sprzedaży nieruchomości

 

Podwójna wyłączność w Sprzedaj z Otodom

To zagadnienie najczęściej budzi obawy. Zastanawiasz się czy wystawiając ofertę wyłącznie w Otodom trafisz do odpowiedniej liczby klientów?

similar-ok

 

W Otodom jesteśmy w stanie zapewnić najlepszą promocję Twojej ofercie. Ogłoszona nieruchomość za naszym pośrednictwem dotrze również do klientów OLX i Allegro. Całą odpowiedzialność bierzemy na siebie. Zasady są proste: jeżeli nie sprzedasz nieruchomości to za promocję nic nie płacisz. Dzięki takiej podwójnej wyłączności możesz również łatwiej oszacować koszt pozyskania klienta. Na tym polega właśnie podwójna wyłączność, która sprawia, że oferta jest unikalna i odpowiednio wypromowana oraz wzbudza zainteresowanie poszukującego.

Więcej o szczegółach ofert zgłaszanych do Sprzedaj z Otodom możesz znaleźć tutaj.

Co wystarczy zrobić, aby sprawdzić samemu skuteczność programu Sprzedaj z Otodom?

  1. Upewnij się czy ogłoszenie, które chcesz zgłosić do programu jest wystawione tylko w serwisie Otodom.
  2. Sprawdź datę umowy na wyłączność zawartej między Tobą a klientem. W momencie zgłaszania powinna ona trwać minimum jeszcze 3 miesiące.
  3. Pamiętaj, że do programu można zgłosić nieruchomości z ceną minimum 100 tys. zł (wyjątkiem są działki, tutaj ceną minimalną jest 80 tys. zł).
  4.  Zadbaj również o wyróżniający tytuł w ogłoszeniu, nienadany automatycznie przez program do eksportu.
  5. Dołącz zdjęcie oraz imię i nazwisko opiekuna oferty.
  6. Określ możliwie jak najdokładniej lokalizację nieruchomości.
  7. Wstaw minimum 10 zdjęć (wyjątkiem są działki, tutaj wystarczą 3 zdjęcia).

Jeżeli Twoja oferta nieruchomości spełnia powyższe punkty, to wystarczy zgłosić ją do programu z panelu konta. Przekonaj się jak skuteczny jest program Sprzedaj z Otodom już dziś!


Sprzedaj z Otodom w praktyce

Dosyć teorii! Zobaczcie co na temat Sprzedaj z Otodom oraz wyłączności sądzi Adam Parzusiński z biura PARTNER Nieruchomościktóry korzysta z tego programu.

 

Dlaczego akurat Sprzedaj z Otodom?

Adam: W wynagrodzeniu za nasze rozwiązania i usługi jest uwzględniony również budżet na marketing. Pokrótce, to część przeznaczona na reklamę, wystawienie ogłoszenia,  jego pozycjonowanie, promowanie, pobijanie etc. Dlatego zamiast zastanawiać się czy podbić to ogłoszenie na weekend czy może za tydzień – delegujemy to zadanie serwisowi Otodom. Dla nas to mniej pracy, a do tego płacimy tylko za efekty, czyli gdy nieruchomość zostanie sprzedana.

Jakie nieruchomości zamieszczasz w programie? 

Adam: Te do których już nie mam siły :) Albo wiem, że znalezienie klienta będzie trwać więcej niż 6-9 miesięcy. Wtedy zaskakujecie mnie i dzięki programowi sprzedaję tę nieruchomość w 2 miesiące (śmiech). Teraz mamy mieszkanie w Krakowie zgłoszone do SzO. Nie zastanawiałem się długo, gdy przeanalizowałem i zobaczyłem że w Krakowie mam konkurencję w postaci  30 tysięcy mieszkań. Od razu oddelegowałem to do Was. Jaki efekt? Oferta na stronie głównej, TOP10, i inne bajery,  5 prezentacji, rezerwacja i czekamy na finalizację :)

ad

Jak oceniasz skuteczność i w jakim czasie sprzedajesz tak wypromowane nieruchomości? 

Adam: Promocja w ramach programu wpływa znacząco na ilość wyświetleń. Wystarczy przeanalizować statystyki i źródła klientów, żeby nie mieć co do tego wątpliwości. Więcej, wiesz… To działa jak domino. Wyświetlenia wpływają na ilość telefonów i maili, to z kolei wpływa na ilość spotkań i prezentacji nieruchomości. Jeśli chodzi o czas to mamy na koncie szybkie transakcje, ale i też dłuższe.

 

Czy podwójna wyłączność w Sprzedaj z Otodom jest dla Ciebie problematyczna?

Adam: Nie mamy z tym problemu, ponieważ nie mam wątpliwości, że klient który szuka nieruchomości dotrze do mojego ogłoszenia w Otodom, Allegro czy OLX. Po drugie, ilość zapytań z serwisu Otodom u nas jest największa. Dodatkowo zauważyliśmy, że przy szybkich odpowiedziach z naszej strony na pytania klientów, to są naprawdę wartościowe kontakty.

 

Jak widać, Adam potwierdza, iż podwójna wyłączność nie stanowi problemu w sprzedaży nieruchomości w programie. Jeśli zainteresowała Was tematyka Sprzedaj z Otodom oraz warunków przyjmowania zgłoszeń, jesteśmy do Waszej dyspozycji i chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Pytania możecie kierować poprzez nasz formularz kontaktowy.

Czytaj dalej

Iwona Pułanecka

Customer Service Specialist

Powiązane artykuły

Back to top button

Jesteś agentem lub pośrednikiem?

Dołącz do:
https://www.facebook.com/groups/Otodom/

Zamknij