fbpx

Moderacja- zdjęcia wizytówką oferty

Kontrast, oświetlenie, kadr, pomysł… I wiele, innych czynników decydują o efekcie, jaki uzyskujemy wykonując zdjęcie. Zdjęcie, które jest wizytówką ogłoszenia i często decyduje o tym, czy osoba poszukująca nieruchomości pójdzie o krok dalej i uda się do opisu oferty, a następnie nawiąże kontakt. Na co zwracacie szczególną uwagę, kiedy wykonujecie zdjęcia?

Six friends with cameras
Warto dbać o jakość zdjęć!

W Otodom zależy nam, aby prezentowane zdjęcia wyróżniały się wysoką jakością i prezentowały nieruchomość, która jest przedmiotem danego ogłoszenia. Zachęcamy Was także do dodawania rzutów obiektów oraz mapek, które prezentują okolicę, gdyż z informacji, które otrzymujemy od naszych użytkowników wynika, iż takie wizualizacje są niezwykle przydatne.

Co ważne zdjęcia są elementem koniecznym do umieszczenia ofert w naszym serwisie i nie można ich zastępować grafikami informacyjnymi, czy logo firmy. Pamiętajcie jednak, aby oznaczać je półprzezroczystym, dyskretnym znakiem wodnym pomaga on uchronić zdjęcie przed naruszeniem Waszych praw autorskich i wykorzystaniem ujęć przez osoby nieupoważnione. Wszystkie inne oznaczenia, informujące o wysokości prowizji, zawierające adresy stron zewnętrznych, czy numery telefonów nie mogą być zamieszczane na fotografiach.

Jak działa Moderacja?

Zdarza się jednak, że zdjęcia, które zamieszczacie, nie są zgodne z naszym regulaminem i Dział Moderacji usuwa je z ofert- czasem dotyka to jednego z wielu zdjęć i wówczas ogłoszenie nadal jest prezentowane w Otodom, czasem jednak konieczne jest usunięcie wszystkich załączonych plików, co skutkuje także zablokowaniem ogłoszenia do czasu jego korekty. Zdjęcia możecie dołączać do ogłoszeń w każdej chwili, a Moderatorzy weryfikują je tak szybko, jak to tylko możliwe.

Wymogi techniczne

Zwróćcie uwagę także na kwestie techniczne, abyście mieli pewność, że fotografie, których możecie załączyć aż 20, nie znikną na etapie wysyłki ogłoszeń poprzez eksport. Najważniejsze dane to:

  • format JPG, PNG lub GIF;
  • minimalne wymiary 400×300 pikseli, optymalne wymiary 830×500 pikseli;
  • proporcja 4:3;
  • poziomy układ (niestety brzegi zdjęć pionowych i panoramicznych są przycinane);
  • maksymalny rozmiar 5MB.

Pomóżcie dbać nam o najwyższą jakość ofert i zamieszczajcie zdjęcia, które w najlepszy sposób ukazują nieruchomości. A może wykonaliście w ostatnim czasie jakieś ujęcia, którymi chcielibyście się pochwalić?

Beata Kowalewska
Senior Quality Specialist