News

Co tam, panie, w Otodomie? Czyli nowości kolejna porcja.

W takie piękne dni jak ten dzisiajszy, aż nie chce się siedzieć w biurze. Nie wiem jak sytuacja wygląda w Waszych miastach, ale u nas za oknem aura wybitnie letnia. Piękne słońce, bezchmurne niebo, temperatura na sowitym plusie… Trudno uwierzyć, że mamy końcówkę wakacji, a jutro na korytarzach szkolnych rozbrzmiewać będą dzwonki…

Mimo tego, że sezon wakacyjny jest czasem zasłużonego wypoczynku i ładowania akumulatorów, to nie zawiesiliśmy w tym okresie klawiatur na kołku. Co to, to nie! Cały czas usprawianiśmy Otodom, aby korzystanie z serwisu było jeszcze przyjemniejsze. Poniżej znajdziecie listę aktualizacji, które miały miejsce w ostatnim czasie, zarówno spektakularnych, jak i tych bardziej dyskretnych.

Letter dice in front of a keyboard - News
Newsy, czyli to co lubicie najbardziej!

Do dzieła!


I. Super podbicia

Jakiś czas temu wprowadziliśmy niewielką, choć kluczową zmianę w działaniu mechanizmu odpowiedzialnego za podbijanie ogłoszeń. Obecnie ogłoszenie wypromowane w ten sposób nie trafi wyłącznie na szczyt listy. Dodatkowo przeniesie się nad listę wyników wyszukiwania, gdzie będzie wyświetlane tuż za ogłoszeniami VIP. Ilość miejsc przeznaczona dla promowań VIP jest ograniczona do 4. Wcześniej, jeżeli nie wszystkie z nich zostały wykupione, to wypełnialiśmy niwwykorzystane miejsca ogłoszeniami prywatnymi.

Sam efekt super podbicia utrzymuje się do czasu, aż kolejna osoba podbije swoje ogłoszenie. W takim przypadku Wasza oferta przesunie się na kolejną pozycję. Co ważniejsze, jeżeli Wasze ogłoszenie zniknie z pierwszej strony, to zajmie pierwszą pozycję na drugiej stronie listy wyników.

Zresztą zobaczcie sami jak wygląda efekt super podbicia:

oferty VIP TOP bez szarfy
Super podbicia powodują, że Wasze ogłoszenie jest widoczne wśród ofert rekomendowanych na samej górze strony.

 

Szczegółowe informacje na temat super podbić znajdziecie również w naszym Centrum Pomocy.

II. Zdjęcia z widokiem 360 stopni (firmy Matterport)

Na początku sierpnia wprowadziliśmy możliwość dodawania zdjęć z widokiem sferycznym. Dzięki tej zmianie możecie do swoich ogłoszeń dodać fotografię, która pełni funkcję wirtualnego spaceru. Poszukujący będą mogli zobaczyć jak wygląda prezentowana przez Was nieruchomość nie wychodząc z domu, siedząc w swoim ulubionym fotelu. Panorama dostępna wyświetla się w ogłoszeniu pod opisem, w tym, samym miejscu, w którym prezentowane są filmiku z Youtube’a.

Jako że trudniej się czyta, a łatwiej ogląda, rzućcie okiem na nasze testowe ogłoszenie, w którym zamieściliśmy takie zdjęcie:

https://slack-redir.net/link?url=https%3A%2F%2Fotodom.pl%2Foferta%2Fz-widokiem-360-stopni-ID32V4i.html

Aby dodać takie zdjęcie do swojej oferty wystarczy, że wprowadzicie odpowiedni link w oknie edycji ogłoszenia. Poniżej znajdziecie zrzut ekranu, na którym w czerwonym prostokącie zaznaczyłem to miejsce:

Widok 3d
Wystarczy, że wkleicie link w polu “Widok 3D”, a w ogłoszeniu prezentowana będzie wirtualna wycieczka.

 

 

III. Jakościowe zmiany w zdjęciach

Zdajemy sobie sprawę, że zdjęcia są wizytówkami Waszych ofert, dlatego bardzo dużą wagę przywiązujemy do tego, aby były one prezentowane jak najlepiej. Zapewne większość z Was już o tym wie, ale przypomnimy to raz jeszcze. Aktualnie minimalnym rozmiarem zdjęcia jest 400×300 pikseli. Sugerujemy jednak, aby dodawane przez Was fotografie nie były mniejsze, niż 830×500 pikseli.

Pamiętajcie również, że liczą się proporcje. Korzystając z własnych aparatów najprawdopodobniej robicie zdjęcia w formacie 4:3. W Otodom fotografie wyświetlamy w formacie 5:3. Jeżeli zatem dodacie zdjęcia w standardowym formacie, przytniemy je nieznacznie po bokach oraz od góry, aby je odpowiednio dostosować. Jeżeli nie chcecie, aby dochodziło do takiej sytuacji, dodawajcie swoje fotofgrafie w rekomendowanych przez nas proporcjach.

Untitled
Pamiętajcie o odpowiednich proporcjach, jeżeli nie chcecie, aby Wasze fotografie zostały dopasowane automatycznie do naszego formatu.

Podobnie jak w przypadku super podbić, jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej, to zachęcamy do przeczytania artykułu w Centrum Pomocy.

IV. Działanie kont – usprawnienia

W ostatnich miesiącach zoptyamlizowaliśmy kilka procesów, które wcześniej nie działały tak dobrze, jakbyśmy tego oczekiwali. Obecnie Wasze konta działają szybko i sprawnie, bez względu na to czy znajduje się na nich kilkanaście, kilkaset, czy kilka tysięcy ogłoszeń. Dodatkowo ułatwiliśmy poruszanie się na koncie tym wszystkim z Was, którzy promują swoje ogłoszenia, bo wiemy, że jest Was bardzo dużo! Promując swoje ogłoszenia bardzo często posługujecie się określonymi filtrami, za pomocą których odsiewacie ogłoszenia niechciane, pozostawiając wyłączenie oferty przeznaczone do wyróżnienia. Teraz po wypromowaniu poszczególnych ogłoszeń możecie w każdej chwili wrócić do listy z określonymi filtrami, na której byliście przed chwilą. Wystarczy, że skorzystacie z opcji powrót do listy.

powrót
Wystarczy kliknąć zielony przycisk “Powrót do listy”, a zostaniecie przeniesieni do strony z zapisanymi filtrami.

Ta opcja działa zarówno w momencie kiedy wyróżniacie jedno lub wiele ogłoszeń na raz.

V. Otodomowa estetyka

Chcemy, aby nasz serwis był najbardziej funkcjonalny, przejrzysty, łatwy w obsłudze i przyjemny dla oka. Właśnie dlatego w wielu miejscach wprowadziliśmy lifting, przez co prezentują się one znacznie lepiej. Jako że tych obszarów było całkiem sporo załączam poniżej ich kompletną listę:

  • nowy wygląd list ogłoszeń – na listach paski z poszczególnymi ofertami zostały powiększone, dzięki czemu ogłoszenia są bardziej czytelne. W konsekwencji główne zdjęcia Waszych ogłoszeń są większe i prezentują się zdecydowanie lepiej. Co więcej, na zdjęciu głównym Waszych ofert widoczna jest mała gwiazda, która pozwala Poszukującemu szybko dodać ogłoszenie do obserwowanych.
  • nowy wygląd sekcji VIP – podobnie jak w przypadku list ogłoszeń, pasek z ofertami VIP został powiększony. W prawym dolnym rogu wyróżnionej w ten sposób oferty prezentowane jest dodatkowo logo Waszej firmy.
  • nowy wygląd strony ogłoszenia – jeżeli opis oferty jest bardzo długi, to znajdzie się w nim przycisk “pokaż więcej” (po jego kliknięciu Poszukujący zobaczy pełną treść). Dążymy do tego, aby Poszukujący w łatwy sposób pozyskiwali najważniejsze informacje i szybko znajdowali dane kontaktowe do Waszych ofert.
  • nowy wygląd sekcji “Firmy” – w tym przypadku przeprowadziliśmy remont kapitalny. Dodaliśmy linki do artykułów, w których wskazujemy właścicielom nieruchomości oraz osobom poszukujących, dlaczego warto z Wami współpracować. Dodatkowo usprawniliśmy działanie wyszukiwarki oraz wdrożyliśmy zupełnie nowy wygląd list. W tym przypadku słowa to za mało. Musicie sprawdzić na własne oczy jak prezentuje się obecnie ta sekcja.

VI. Wyszukiwarka i “Sprzedaj z Otodom”

Jak dobrze wiecie nasz sztandarowy program Sprzedaj z Otodom pozwala Wam promować ogłoszenia bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Dzięki temu nie musicie ponosić ryzyka płatnego promowania ofert, gdyż opłatę pobieramy wyłącznie w przypadku, kiedy sprzedacie daną nieruchomość. Czyli klasyczna sytuacja win-win.

Od niedawna w naszej wyszukiwarce znajduje się filtr “tylko oferty na wyłączność”, po zaznaczeniu którego Poszukujący zobaczą tylko ogłoszenia dodane do programu “Sprzedaj z Otodom“.

Sprzedaj z Otodom
Wystarczy, że poszukujący zaznaczy “tylko oferty na wyłączność”, a wyświetlimy jedynie ogłoszenia aktywne w programie “Sprzedaj z Otodom“.

VII. Faktury oraz powiadomienia sms

Od pewnego czasu wysyłamy do Was powiadomienia sms, które przypominają o przypadających terminach płatności faktur. Wiadomości wysyłamy na numer telefonu, który został przez Was podany w sekcji “kontakt dla pracowników Otodom“. Zdajemy sobie sprawę, że wszyscy jesteśmy tylko (i aż) ludźmi. Codziennie toniemy w setkach dokumentów, nasze skrzynki pękają w szwach od nagromadzonych w nich maili, dlatego trudno czasami zapanować na “tym całym chaosem”. Właśnie z tego względu, na prośby wielu z Was, wprowadziliśmy te automatyczne powiadomienia, które będą Wam przypominały o “zbliżających się terminach”.

 

To już jest koniec, choć nie do końca…

Wydaje mi się, że klawiatura po wpisie nigdy nie była rozgrzana do czerwoności tak bardzo, jak ma to miejsce dzisiaj. Mam nadzieję, że nieznużeni dotrwaliście do samego końca. Pozostaje mi tylko liczyć, że w tej porcji newsów, każda i każdy z Was znalazł coś interesującego dla siebie.

Trzymajcie się ciepło!

Czytaj dalej

Powiązane artykuły

Back to top button

Jesteś agentem lub pośrednikiem?

Dołącz do:
https://www.facebook.com/groups/Otodom/

Zamknij