Pośrednicy

Chit chat z Sabiną Liberą

Ile kilometrów zrobiła podczas treningów biegowych? Czy więcej przemierza ich w pracy pośrednika w obrocie nieruchomościami? Tego nie dowiecie się z dzisiejszego wywiadu. Musicie osobiście spytać. A kogo? Zobaczcie sami!

index

 

Panie i Panowie przed Wami…

Sabina Libera – w branży od 2008 roku, licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami – licencja 20122, specjalista rynku nieruchomości. Mieszkania, domy i działki pozyskuje w oparciu o umowy ekskluzywne. Dzięki takiej formie szybko znajduje na te nieruchomości klientów kupujących i finalizuje transakcje. W 2016 roku ukończyła Akademię Rynku Pierwotnego i obsługuje również inwestycje deweloperskie z Bydgoszczy i gminy Osielsko. Prezes bydgoskiej delegatury Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami.

Pasjonuje ją home staging, którego techniki z powodzeniem stosuje w zbywanych nieruchomościach. Nieustannie pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w różnorodnych szkoleniach.

We freedom nieruchomości Bydgoszcz odpowiada za zabezpieczenie finalizacji transakcji na rynku nieruchomości.

 

Zajmuję się pośrednictwem w obrocie nieruchomości ponieważ…

…to niezwykle ciekawe i inspirujące zajęcie. Dające wielkie możliwości rozwoju, a także poznania wielu ciekawych osób. Moja praca wymaga ode mnie nieustannego podnoszenia kwalifikacji. Nasze prawo zmienia się dość dynamicznie, a każda zmiana oddziałuje również na obrót nieruchomościami. Dlatego chętnie korzystam z możliwości szkoleń branżowych, czy tych organizowanych przez portale.

Także czerpie ze spotkań z pośrednikami pracującymi w różnych regionach kraju. Ten ogół wiedzy daje mi możliwość bezpośredniego kontaktu z klientem na wysokim poziomie i przeprowadzenia go przez cały proces zbycia lub nabycia nieruchomości. Staram się optymalizować techniki sprzedażowe poprzez bardzo spersonalizowane podejście do każdej nieruchomości i klienta.

Kiedyś wystarczyło, że pośrednik zanotował sobie parametry mieszkania wraz z telefonem stacjonarnym w zeszycie. Dzisiaj musi wykazać się większą kreatywnością. Przygotować home staging, sesję fotograficzną, opracować plan promocji oferty, zadbać o odpowiednią reklamę m.in. na portalach, zorganizować drzwi otwarte, zadbać o bezpieczeństwo klienta. Satysfakcja kiedy klient wychodzi zadowolony z podpisanym aktem od notariusza jest bezcenna.

Czym wyróżnia się Twoja firma na rynku nieruchomości?

Przede wszystkim stawiamy na pracę w oparciu o umowy ekskluzywne i współpracę z innymi pośrednikami. Duży nacisk na współpracę kładziemy również w działaniu naszego zespołu. Konsekwentnie dążymy do tego, aby umowy ekskluzywne, potocznie nazywane wyłącznymi, stanowiły 90% naszego portfela ofert. Nie wszyscy pośrednicy wierzą w ich moc, nie wszyscy klienci są świadomi jak wielką korzyść niesie podpisanie tego typu umowy. Często musimy najpierw bardzo dokładnie wyjaśnić na czym polega taka umowa i przekonać klienta do współpracy z nami. Pochłania to sporo czasu. Klienci przyzwyczajeni są do podpisywania umów pośrednictwa w ilościach hurtowych i często są zaskoczeni kiedy spotykają się z nami i słuchają naszych historii szybkich sprzedaży. Są również zaskoczeni wówczas, gdy dzwoniąc uzyskują od razu informację, że oferta jest aktualna, że posiadamy klucze. Niby oczywiste, a jednak….Kiedy pracuje się z kilkunastoma ofertami na wyłączność ma się o nich sporą wiedzę.

Staramy się każdą nieruchomość bardzo dobrze poznać: lokalizację, układ, otoczenie, znamy wymiary pomieszczeń czy działek, koszty utrzymania też nie stanowią dla nas tajemnicy. To co nas wyróżnia na rynku lokalnym to też możliwość nawiązania współpracy klienta z biurem na każdym etapie transakcji: możemy klientowi np. tylko przygotować nieruchomość do zbycia albo kiedy już znajdzie wymarzone mieszkanie przeprowadzić go przez wszystkie formalności (sprawdzenie stanu prawnego, umowę przedwstępną, czynności kredytowe, przeniesienie własności i przekazanie nieruchomości).

 

Co lub kto Cię inspiruje?

Inspirują mnie ludzie konsekwentni, uparci w dążeniu do celu. Zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Biznesowo prof. Andrzej Blikle, Jan Wedel, ale także wielkie kobiety jak Maria Skłodowska Curie czy Helena Rubinstein. Nie są to postaci związane z nieruchomościami, ale ich życie i praca są niezwykle inspirujące.

Sabinie bardzo dziękuję za wywiad. Jak widać z powyższego tekstu, tak jak w bieganiu tak w tym zawodzie nie ma wymówek. Nie można stać w miejscu, trzeba biec i nie zatrzymywać się. Przecież zawsze można polepszyć życiówkę. A Ty jakie wyniki osiągasz?

Save

Czytaj dalej

Dorota Dwornik

Stanowisko w Otodom: Marketing Communications Specialist

Powiązane artykuły

Back to top button

Jesteś agentem lub pośrednikiem?

Dołącz do:
https://www.facebook.com/groups/Otodom/

Zamknij