News

Nowości w ogłoszeniach

Zapewne już zauważyliście, że Wasze ogłoszenia w Otodom zostały wzbogacone o nowe opcje. Co się zmieniło? Dodaliśmy w nich raporty cen ofertowych, a przy niektórych nawet transakcyjnych. O tym jaka jest korzyść i co decyduje o tym, że nie przy wszystkich ogłoszeniach jest raport oparty na cenach transakcyjnych, dowiecie się z tekstu zamieszczonego poniżej. Zapraszam do lektury!

Stacks of modern newspapers, composed in form of word NEWS on white background
Stacks of modern newspapers, composed in form of word NEWS on white background

 

Dlaczego Otodom prezentuje te raporty?

Zależy nam na tym, aby dać naszym użytkowników dodatkową wartość, która pomoże im w poszukiwaniach wymarzonej nieruchomości. Otodom jest jedynym serwisem ogłoszeniowym, który prezentuje tego typu dane.

To kolejne narzędzie, które przyciągnie jeszcze więcej poszukujących
do Waszych ogłoszeń nieruchomości. Sprawi, że wybór najlepszej oferty
dla poszukującego będzie łatwiejszy. Między innymi uniknie on wątpliwości typu: czy nie
przepłacam, a może znajdę taniej, czy stać mnie na to mieszkanie itd.  Te raporty mają również pomóc agentom nieruchomości w pracy z klientem, gdy ten np. przeszacowuje
wartość swojej nieruchomości lub nie wie w jakiej wysokości otrzyma kredyt hipoteczny. Szybko będziecie mogli dać informację
zwrotną dotyczącą nieruchomości.

Raport cen transakcyjnych

Raport ten pomoże ocenić, jak cena ofertowa nieruchomości ma się do zakresu cen transakcyjnych w najbliższej okolicy. Udostępnia go Urban.one, który oblicza wartość mieszkania na postawie rzeczywistych transakcji kupna- sprzedaży. Ich baza zawiera blisko 3 miliony realnych transakcji sprzedaży. Z tych samych obliczeń korzystają również banki i instytucje finansowe.

Raport pojawia się tylko w ofertach sprzedaży mieszkań wystawionych w: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Szczecinie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Lublinie i Białymstoku. Im więcej uzupełnionych parametrów wskazanych jest w ogłoszeniu, tym raport będzie dokładniejszy.

 

tran333

Zakres wartości rynkowej przedstawia szacunkowy poziom wartości danej nieruchomości. Nie jest to wycena nieruchomości, lecz punkt wyjścia do poznania wartości mieszkania. Jeśli chcesz poznać jego obiektywną wartość z uwzględnieniem standardu nieruchomości, możesz zamówić szczegółowy raport klikając się w “Dowiedz się więcej” przy tymże raporcie.

Na stronie ogłoszenia znajdziecie jeszcze informacje na temat trendów cenowych oraz kalkulator hipoteczny. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj >>

Raport cen ofertowych

We wszystkich zamieszczonych ogłoszeniach prezentujemy własną sekcję statystyczną. Poszukujący i oferujący będą mogli się z niej dowiedzieć o tym jak oferowana cena nieruchomości ma się do innych ofert w danej lokalizacji, opublikowanych w naszym serwisie. W tej sekcji będziemy prezentować też trendy cenowe oparte na cenach historycznych z Otodom dla podobnych nieruchomości.

unnamed

To chyba na tyle. W razie pytań zapraszamy! Czekamy również na Wasze opinie i sugestie, aby móc dalej optymalizować to narzędzie. Do usłyszenia!

Save

Czytaj dalej

Dorota Dwornik

Stanowisko w Otodom: Marketing Communications Specialist

Powiązane artykuły

Back to top button

Jesteś agentem lub pośrednikiem?

Dołącz do:
https://www.facebook.com/groups/Otodom/

Zamknij