fbpx

Nie daj się zaskoczyć. Zobacz co nowego w Otodom!

Witajcie!

Zmiany, jak dobrze wiecie, są czymś co każdy w Otodom ma we krwi, co jest wpisane w nasze DNA i co wyssaliśmy z mlekiem matki….No dobrze – wystarczy już tych porównań!

Jak to zwykle w Otodom bywa – na przestrzeni ostatniego miesiąca zmieniło się u nas całkiem sporo, a w dzisiejszym wpisie chcielibyśmy przekazać Wam garść najważniejszych newsów. Poniżej znajdziecie szczegóły.

1) Szybkie płatności online za pomocą PayU

Przywróciliśmy na Waszych kontach możliwość płacenia faktur bezpośrednio z poziomu panelu administracyjnego Otodom. Takie szybkie płatności charakteryzują się tym, że wpłata dociera do nas praktycznie w czasie rzeczywistym, przez co transakcje księgowane są praktycznie od razu.

Sam proces dokonywania wpłat jest bardzo prosty. Wystarczy, że zalogujecie się na swoim koncie i przejdziecie do zakładki „Płatności” -> „Faktury”. Na samym dole, pod listą wystawionych przez nas dokumentów, znajduje się formularz, za pomocą którego możecie wysłać przelew.  Następnie wprowadzicie odpowiednią kwotę, wybierzecie z listy swój bank lub opcję płatności kartą, wpiszecie imię i nazwisko oraz klikniecie „Zapłać”.

Jeżeli zastanawiacie, o które miejsce dokładnie chodzi, to znajdziecie je na poniższym obrazku:

 

2) Wirtualne spacery

Wielu z Was korzysta ze specjalistycznego sprzętu fotograficznego, który umożliwia sporządzenie wirtualnej wycieczki po danej nieruchomości. Takie interaktywne spacery pozwalają osobom poszukującym „przejść się” po zamieszczonym przez Was mieszkaniu, domu, czy też lokalu usługowym za pomocą kilku kliknięć.

Od niedawna możecie już dodawać w swoich ogłoszeniach ten nowy rodzaj multimediów. W jaki sposób to zrobić? Nic prostszego – wystarczy dodając lub edytując ofertę wkleić link, który prowadzi do Waszej wycieczki w polu „wirtualny spacer”.

Możliwe, że to pole nie wpadło Wam jeszcze w oczy – nie ma obawy, przedstawiamy Wam grafikę, na której zobaczycie, gdzie dokładnie się ono znajduje:

 

3) Ulepszony formularz kontaktowy na Waszej stronie w Otodom

Zauważyliście już, że formularz kontaktowy na stronach, które posiadacie w naszej domenie zmienił się nie do poznania? Obecnie, podobnie jak w przypadku ogłoszeń, ten jest on otwarty i znajduje się w nim tekst predefiniowany. Liczymy, że dzięki takiemu ulepszeniu osoby poszukujące będą jeszcze częściej wysyłać do Was wiadomości i zapytania.

A sam formularz wygląda tak:

 

Pamiętajcie, że powyższy zrzut ekranu pochodzi z naszego testowego konta – nie ma na nim tego co najważniejsze u Was, czyli ogłoszeń. Zachęcamy zatem, abyście sami na własne oczy sprawdzili tę funkcjonalność na Waszych stronach.

4) Pomniejsze zmiany

W ostatnim czasie z naszej „taśmy produkcyjnej” zeszło również wiele innych, mniej spektakularnych zmian. Jako że chcielibyśmy, abyście wiedzieli możliwie o wszystkim co „w trawie piszczy”, dlatego niżej znajdziecie listę takich właśnie usprawnień:

  • spolszczenie anglojęzycznych komunikatów w raportach wysyłanych przez nas po wczytaniu plików, które są wysyłane przez programy eksportujące ogłoszenia
  • do ofert dodanych w programie „Sprzedaj z Otodom” nie są już wysyłane powiadomienia informujące o zakończeniu okresu obowiązywania promowań
  • ogłoszenia użytkowników indywidualnych wyświetlane są obecnie jako oferty prywatne,
    a nie bezpośrednie, jak to miało miejsce wcześniej
  • dodaliśmy tzw. tooltip, czyli coś w rodzaju „podpowiadaczki”, przy parametrze powierzchnia dla domów na sprzedaż, gdyż w wielu przypadkach w tym miejscu pojawiała się wprowadzana przez Was powierzchnia działki, na której leży dom (mamy nadzieję, że takie rozwiązanie zminimalizuje ryzyko pomyłki i wprowadzenie błędnej informacji w tym miejscu)
  • kryteria w wyszukiwaniu zaawansowanym („więcej opcji”) są widoczne na każdej stronie (wcześniej po przejściu na 2 lub dalszą stronę te dane były zapamiętywane, jednak jednocześnie nie były one wyświetlane)
  • inwestycje deweloperskie są już wyświetlane na listach z ogłoszeniami również w responsywnej wersji naszego serwisu, czyli są widoczne także dla osób otwierających Otodom na urządzeniach mobilnych
  • usprawnienie działania wyszukiwarki na stronie głównej – dużo moglibyśmy pisać na temat zmian w tym narzędziu, jednak wszystko sprowadza się tak naprawdę do jednego – działa sprawniej, szybciej, bardziej intuicyjnie i…przyjemniej

To już wszystkie najważniejsze newsy. Mamy nadzieję, że przynajmniej część z powyższych zmian zauważyliście już w międzyczasie, korzystając na co dzień z Otodom, a reszta obwieszczeń będzie dla Was miłą niespodzianką.

Pozdrawiamy!

Save