News

Poświąteczne podsumowanie ostatnich zmian

Wdrożenia, zmiany, usprawnienia, czyli rzeczy, które wpisane są nierozerwalnie w DNA Otodom. W ostatnim czasie kilka obszarów przeszło większe lub mniejsze modyfikacje lub usprawnienia, dlatego poniżej zamieszczamy listę tych najważniejszych, które mogą być dla Was najbardziej istotne.

Zdjęcia, zdjęcia i raz jeszcze zdjęcia

 

Jak dobrze wiecie chcemy, aby z każdym dniem nasz serwis był coraz lepszy i wyróżniał się wysoką jakością ogłoszeń. Właśnie z tego względu w połowie grudnia wprowadziliśmy kluczową zmianę. Mianowicie każda oferta dodawana w naszym serwisie z kont firmowych musi posiadać przynajmniej jedno zdjęcie. Dodanie ogłoszenia, w którym nie ma zdjęcia, jest już od pewnego czasu niemożliwe.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że większość osób poszukujących ocenia nieruchomość, będącą przedmiotem ogłoszenia, oglądając załączone do niego fotografie. Nie dodawajcie zatem do galerii wizualizacji, które nie są związane z samą nieruchomością (np. zachęcają do skorzystania z kredytów lub dodatkowych usług budowlanych czy wykończeniowych). Takie zdjęcia bardzo często odstraszają poszukujących i mogą co najwyżej przyciągnąć uwagę naszych moderatorów.

I jeszcze jedna ważna informacja dla tych z Was, którzy wysyłają ogłoszenia z Otodom do OLX.pl. Od 17 grudnia w OLX.pl pojawiają się już wszystkie Wasze fotografie, które zamieściliście u nas swojej ofercie, czyli maksymalnie 20, a nie jak miało to miejsce wcześniej – pierwszych 8.

Zmiany na koncie

 

Jako że zmieniliśmy kilka rzeczy, dlatego poniżej znajdziecie informacje na ten temat wyłuszczone w osobnych blokach.

  • Sposób wyświetlania informacji o otrzymanych zapytaniach

Przy każdej ofercie na liście ogłoszeń wyświetla się ikona koperty, przy której znajduje się liczba wskazująca ilość zapytań, które otrzymaliście od osób poszukujących. Jeżeli dotrze do Was nowe zapytanie to kolor ikony zmieni się na pomarańczowy. Dodatkowo wskażemy Wam, jeżeli od dłuższego czasu nie zalogowaliście się na koncie, ile wiadomości jeszcze nie przeczytaliście (wartość znajdująca się w nawiasie okrągłym). Mamy nadzieję, że od teraz żadne zapytanie nie umknie Waszej uwadze.
 

  • Domyślna ilość ofert na stronie

Ci z Was, którzy posiadali na swoich kontach wiele ogłoszeń, często zgłaszali nam, że panel administracyjny działa powolnie. Przyczyną tej sytuacji była duża liczba zdjęć, które wyświetlaliśmy domyślnie na jednej stronie, czyli 100 sztuk. Od 18 grudnia wyświetlamy już domyślnie 50 ogłoszeń, przez co mechanizm wczytujący ogłoszenia działa dużo szybciej, dzięki czemu możecie szybko i sprawnie np. wypromować wiele ogłoszeń jednocześnie.

Samą domyślną wartość możecie oczywiście zmienić w każdej chwili wybierając jedną z dostępnych opcji, czyli 25, 50, 100.

  • Statystyki dla deweloperów

Od 21 grudnia, po kliknięciu w opcję “statystyki”, w zestawieniu zobaczycie również zliczaną przez nas ilość przejść na stronę Waszą stronę www bezpośrednio z poziomu ogłoszenia w naszym serwisie. Wcześniej ilość przekierowań wskazywaliśmy wyłącznie zbiorczo na pasku ogłoszenia. Obecnie w statystykach zobaczycie również dokładną ilość przekierowań, w rozbiciu na poszczególne dni, czy też miesiące.

Eksporty

Od 16 grudnia wczytujemy eksporty cztery razy dziennie. Dzieje się to dokładnie o 06:00, 12:00, 18:00 i 24:00. Wcześniej eksporty wczytywaliśmy co godzinę, dlatego pamiętajcie, jeżeli dojdzie do sytuacji, w której dopiero co wysłane ogłoszenia nie pojawią się jeszcze w naszym serwisie, że Wasze oferty “mogą czekać na swoją kolej” i niebawem zostaną wczytane.

To już chyba wszystkie zmiany, które w ostatnim czasie wdrożyliśmy. Mamy nadzieję, że pozwolą Wam one jeszcze sprawniej zarządzać swoimi ogłoszeniami.

Pozdrawiamy!

Czytaj dalej

Powiązane artykuły

Back to top button

Jesteś agentem lub pośrednikiem?

Dołącz do:
https://www.facebook.com/groups/Otodom/

Zamknij