News

Racje naszej Moderacji

Możliwe, że zdarzyło się Wam otrzymać wiadomości, podpisane przez naszych Moderatorów i niekoniecznie byliście z nich zadowoleni. Jednak bądźcie pewni, że nie moderujemy złośliwie. Poszukujemy obiektywnych rozwiązań, zgodnych z regulaminem naszego serwisu. Mamy jeden cel- poprawę jakości ogłoszeń.

Skąd wiemy, że ”coś jest nie tak”? 

Otrzymujemy informacje z dwóch źródeł. Część to oferty, które wyłapywane są przez system, a część weryfikujemy na podstawie zgłoszeń od Użytkowników. Oczywiście nie jest tak, że zawsze zgadzamy się z opinią, która została zapisana w komentarzu. Do zgłoszeń podchodzimy zdroworozsądkowo.

Jakie są przyczyny moderacji ofert w Otodom?

Przyczyny moderacji ofert są różnorodne, gdyż poprzez formularz można zakomunikować dowolny problem.
Zdarza się więc, że otrzymujemy informację o tym, że na co dzień w danym mieszkaniu nie jest tak słonecznie jak wygląda to na zdjęciu, albo że „ktoś upadł na głowę” i sami nie wiemy, co autor wiadomości ma na myśli.
Często jednak poruszane są kwestie niezwykle istotne z perspektywy poszukującego. Głównie dotyczą one:
  • Nieprawidłowo podanej lokalizacji – nasza wyszukiwarka jest ukierunkowana na wskazywanie dokładnej lokalizacji. Jeśli natomiast osoba poszukująca jest zainteresowana szerszym zakresem wyszukiwania, może skorzystać z opcji wyszukiwania po promieniu.
  • Ceny – zdarza się ich przypadkowe zaniżanie, np. poprzez niedopisanie zera, bądź błędne przeliczenie powierzchni. Działania te tylko pozornie zwiększają atrakcyjność oferty.
  • Podejrzanych treści –  często Użytkownicy nie są przekonani, czy intencją Ogłoszeniodawcy jest sprzedaż/wynajem nieruchomości.

Reagujemy także na zgłoszenia, które wskazują oferty niezgodne z naszym regulaminem. Są to takie, które wyrażają chęć kupna nieruchomości, zawierające oferty budowlane, czy reklamowe oraz dotyczące wynajmu krótkoterminowego lub oferty turystyczne.

Jak zgłosić naruszenie zasad?

Pamiętajcie więc, że jeśli zauważacie ofertę, która budzi Wasze wątpliwości lub nie jesteście przekonani, czy odpisywać na wiadomość o treści, budzącej podejrzenia- klikajcie pod opisem ogłoszenia w zgłoś naruszenie zasad.
Poprawne i kompletne uzupełnienie parametrów oferty wpływa na jej atrakcyjność i pozwala budować zaufanie pomiędzy osobą poszukującą nieruchomości a ogłoszeniodawcą. 
Nie denerwujcie się więc, kiedy kontaktujemy się z prośbą o weryfikację informacji podanych w ogłoszeniu. Robimy to w dobrej intencji.
Czytaj dalej

Beata Kowalewska

Senior Quality Specialist

Powiązane artykuły

Back to top button

Jesteś agentem lub pośrednikiem?

Dołącz do:
https://www.facebook.com/groups/Otodom/

Zamknij