fbpx

Panta rhei po Otodomowemu – czyli co się zmieniło u nas w ostatnim czasie

Starożytni mądrze prawili, że nie ma niczego na stałe. Tak, tak – wszystko się zmienia, wszystko płynnie – również w Otodom! Co dokładnie się stało? Poniżej znajdziecie listę spraw małych i dużych, zarówno dla tych z Was, którzy nadal poszukują wymarzonych ofert, jak i tych, którzy je dopiero dodadzą. Ad rem zatem!

DLA POSZUKUJĄCYCH:

 • wypuściliśmy nową wersję naszej aplikacji na IOS. Staraliśmy się wziąć pod uwagę jak najwięcej waszych uwag i sugestii, które wysyłaliście do nas w ostatnim czasie. Zdajemy sobie sprawę, że jeszcze wiele pracy przed nami na tym polu, ale mamy nadzieję, że po aktualizacji będziecie zadowoleni z tego, co dotychczas udało się nam zmienić.
 • wyeliminowaliśmy problem związany z brakiem możliwości wysłania wielu zapytań w krótkim czasie. Jeżeli chcecie wysłać kilka wiadomości jedna po drugiej do różnych ogłoszeniodawców to obecnie po kolejnej próbie zawsze powinna wyświetlać się tzw. CAPTCHA (czyli ciąg losowo wybranych znaków, które trzeba wprowadzić, aby wysłać wiadomość za pomocą formularza kontaktowego).
 • zdajemy sobie sprawę, że część z Was szuka ogłoszeń wprowadzając wszystkie dane lokalizacyjne w formie „miejscowość, dzielnica, ulica”. Już niedługo będzie to możliwe, jednak do tego czasu posługujcie się nazwą miejscowości i dzielnicy lub ulicy. Jeżeli podacie dzielnicę i ulicę jednocześnie to wyświetli się Wam komunikat, w którym poprosimy o podanie tylko jednej z tych nazw.
 • wszystkie parametry ogłoszeń w widoku mobilnym wyświetlają się poprawnie (np. piętro, ilość pokoi).

DLA OGŁOSZENIODAWCÓW:

 • w powiadomieniach, które potwierdzają, że otrzymaliście wiadomość wysłaną przez osobę poszukującą, znajdują się już tytuły ogłoszeń, dzięki czemu będziecie mogli łatwiej identyfikować swoje oferty.
 • pamiętacie „gwiazdki” z wcześniejszej wersji naszej strony? możecie już filtrować ogłoszenia po numerze w biurze, posługując się tylko częścią numeru oferty (czyli ofertę nr MS-OTODOM-12021, odszukacie wpisując sam numer, czyli 12021).
 • filtrowanie przy wybraniu rodzaju promowania działa już poprawnie.
 • dane agentów w zakładce „lista pośredników” wyświetlają się obecnie w porządku alfabetycznym, a nie jak to miało miejsce wcześniej, w zależności od daty dodania. Ułatwi to wam zarządzanie danymi osób kontaktowych, szczególnie jeżeli w waszym biurze pracuje wielu agentów.
 • możecie już samodzielnie z poziomu swoich kont zmieniać adres e-mail, który jest waszym loginem.
 • zmieniając numer telefonu kontaktowego agenta jego profil zostanie zaktualizowany na Waszym koncie. Dotychczas taka zmiana powodowała utworzenie nowego profilu – obecnie wszystko skończy się bezbolesną modyfikacją.
 • usunęliśmy zbędne parametry z ogłoszeń na wynajem (np. formę własności, rozróżnienie na rynek pierwotny/wtórny).
 • cały czas pracujemy nad tym, aby ograniczyć ilość spamu, który jest czasami rozsyłany przez formularz kontaktowy. Stawiamy sobie za cel niemożliwe, czyli wyeliminowanie go w całości. Międzyczasie wdrożyliśmy rozwiązanie, które spowoduje, że zablokowane przez nas wiadomości nie będą zliczane w statystykach, z których korzystacie.
 • przy dodawaniu ogłoszeń, w momencie wprowadzania nazwy dzielnicy, nasz system automatycznie wskaże odpowiednie miejsce na mapce. Dzięki czemu możecie w łatwy sposób przesunąć pinezkę w miejsce, w którym znajduje się dana nieruchomości. Co prawda ten mechanizm działa w przypadku dzielnic, ale już ta funkcjonalność obejmie również ulice. 

Zdajemy sobie sprawę, że wiele aktualizacji, usprawnień, wdrożeń jeszcze przed nami. Pamiętajcie, że zawsze możecie podzielić się swoimi opiniami i przesłać nam kolejne sugestie pisząc do nas na nowy@otodom.pl . Czeka nas jeszcze wiele pracy, ale przecież ad astra per aspera!